Tak to się robi w Kaliszu. Górnik Zabrze wyrzucony z Pucharu Polski

8 lis 2022, 18:34

KKS Kalisz sprawił kolejną sensację w Pucharze Polski. Drugoligowiec wyrzucił z rozgrywek Górnika Zabrze. W meczu padł remis 3:3, a o awansie zdecydowała seria rzutów karnych. To nie pierwszy raz, kiedy kaliszanie wyeliminowali z tego turnieju reprezentantów Ekstraklasy.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Najpierw Widzew, teraz Górnik. KKS Kalisz zadziwia Polskę

KKS Kalisz to jedna z największych rewelacji tegorocznego Pucharu Polski. Ekipa z województwa wielkopolskiego po drodze do 1/8 finału tego turnieju wyeliminowała Wigry Suwałki, Olimpię Elbląg czy Widzew Łódź. Mnóstwo emocji przyniosło zwłaszcza spotkanie z ostatnim z wymienionych klubów. Tam po 120 minutach tablica wyników wyświetlała rezultat 5:5, a o zwycięstwie kaliszan przesądziły rzuty karne.

Kolejną ofiarą klubu z Wielkopolski stał się Górnik Zabrze. Trzeba jednak przyznać, że KKS Kalisz mimo ambitnej walki, nie mógł w regulaminowym czasie gry pokonać swoich rywali. Zabrzanie, pomimo kłopotów, potrafili za każdym razem doprowadzić do wyrównania, a mecz w regulaminowym czasie zakończył się wynikiem 3:3. Goście groźni byi przede wszystkim dzięki doskonale rozgrywanym stałym fragmentom gry.

Bramki we wtorkowym meczu strzelali Nikodem Zawistowski, Néstor Gordillo i Mateusz Wysokiński (po stronie gospodarzy), a także: Aleksander Paluszek, Piotr  Krawczyk i Amadej Marosa (dla gości z Zabrza).

Ostatni z wymienionych zawodników szybko z bohatera stał się jednak pechowcem numer jeden. To bowiem Maros zmarnował swoją “jedenastkę”, Po 120 minutach gry był remis 3:3, a do rozstrzygnięcia awansu konieczne były rzuty karne. W nich lepsi okazali się zawodnicy z Wielkopolski (5:3).

Zwycięstwo we wtorkowym meczu sprawia, że KKS Kalisz został pierwszym ćwierćfinalistą Pucharu Polski. Drugoligowa ekipa pozna swojego rywala dopiero po rozegraniu innych spotkań 1/8 finału.