Strona główna Pilka reczna Tałant Dujszebajew juz tylko po polsku!

Tałant Dujszebajew juz tylko po polsku!

0

Pochodzący z Kirgistanu szkoleniowiec Vive Tauronu Kielce robi znaczne postępy w nauce jęzka polskiego. Co więcej nie odpuszcza i każdego dnia doskonali swoje umiejętności.

Wielka przygoda z Polską Tałanta Dujszebajewa rozpoczęła się, gdy 8 stycznia 2014 roku zastąpił on Bogdana Wentę na stanowisku trenera polskiej drużyny Vive Tauron Kielce.
Od tego czasu intensywnie rozpoczął on swoją pracę nad językiem polskim, by móc jak najlepiej porozumiewać się z zawodnikami. Tałant biegle zna także angielski, hiszpański i niemiecki. Przyznaje, że obecnie w pracy jaką wykonuje język polski jest dla niego szczególnie ważny, dlatego wykorzystuje na jego naukę każdą wolną chwilę.
– Mówię po rosyjsku, a to też słowiański język. Dlatego na pewno mam nieco łatwiej niż na przykład Julen Aguinagalde czy Tobias Reichmann. Mogę powiedzieć, że uczę się codziennie i przed meczem w Lubinie też poświęciłem dwie lub nawet dwie i pół godziny w hotelu na naukę języka polskiego. To dla mnie bardzo ważne mówić po polsku oraz mieszkać w Polsce.

Wiedząc jak trudnym do opanowania jest język polski życzymy wytrwałości i powodzenia.

FOT. de.academic.ru