TatrySki Podhale Nowy Targ zagra w półfinale play-off

28 lut 2016, 09:24

Po zaciętym meczu TatrySki Podhale Nowy Targ pokonało u siebie Unię Oświęcim 3:2, a decydującego gola w 57. minucie zdobył Patryk Wronka. Oznacza to, że nowotarżanie awansują do półfinału fazy play-off, gdzie czeka już na nich GKS Tychy

Mecz miał podobny przebieg do dwóch poprzednich spotkań rozegranych w Oświęcimiu. „Górale” po golach Daniela Kapicy z 29. minuty i Krzysztofa Zapały (36. minuta) prowadzili 2:0 i wydawać się mogło, że pewnie zmierzają do zwycięstwa.

Tymczasem oświęcimianie się przebudzili i w odstępie niespełna czterech minut wyrównali stan meczu. Najpierw kontaktowego gola zdobył Lubomir Vosatko, a chwilę później do remisu doprowadził Jan Daneczek.

Jednak to Podhale zdołało przechylić losy meczu na swoją korzyść i w 57. minucie krążek w siatce umieścił Patryk Wronka. W końcówce Unia postawiła wszystko na jedną kartę i wycofała bramkarza, ale nie była już w stanie odwrócić losów spotkania i to gracze z Nowego Targu zagrają w kolejnej rundzie, która startuje już 29 lutego w poniedziałek.

W półfinale play-off gra toczyć się będzie do czterech zwycięstw. W tej fazie zmierzą się ze sobą Comarch Cracovia i Ciarko PBS Bank STS Sanok, a nowotarskie “Szarotki” podejmą aktualnego mistrza kraju – GKS Tychy. Pierwsze mecze zaplanowano na 29 lutego i 1 marca, a gospodarzami będą Tychy oraz Kraków.

TatrySki Podhale Nowy Targ – Unia Oświęcim 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)
Bramki: 1:0 (29. Kapica), 2:0 (36. Zapała), 2:1 (46. Vosatko), 2:2 (50. Daneczek), 3:2 Wronka (57. Wronka)
Stan rywalizacji: 3:2 i awans Podhala