TBL: Anwil pewnie pokonuje Asseco na koniec 20. kolejki

Aktualizacja: 17 lut 2016, 09:30
15 lut 2016, 23:00

W ostatnim meczu 20. kolejki Tauron Basket Ligi, Anwil Włocławek zwyciężył Asseco Gdynia 86:66.

Od początku meczu lepiej prezentowali się goście. Dobrze prezentował się szczególnie Michał Chyliński, który zdobył 9 punktów w tej części spotkania. Asseco odpowiadało trafieniami Filipa Matczaka i Jakuba Parzeńskiego, jednak ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem Anwilu 22:18.

Początek drugiej ćwiartki meczu to festiwal fauli i rzutów za trzy. W połowie kwarty po akcji 2+1 Roberta Skibniewskiego, włocławianie osiągnęli 11-punktowe prowadzenie. Gdynianie nie potrafili sobie poradzić z obroną strefową i na 3 minuty do końca pierwszej połowy, po trójce Dimitriewa było już 16 punktów różnicy. Zawodnikom Asseco udało się częściowo zmniejszyć straty, jednak po akcji Jelinka pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 48:35 dla Anwilu.

W drugiej połowie, po serii trzech rzutów trzypunktowych gdynianie starali się wrócić do gry. Anwil jednak konsekwentnie kontrolował spotkanie, nie dając się dogonić, a nawet powiększając swoją przewagę. Na 2 minuty do końca trzeciej kwarty włocławianie osiągnęli już ponad 20 punktów różnicy. Na koniec trzeciej kwarty Asseco przegrywało 52:73.

Czwartą odsłonę spotkania gospodarze znowu rozpoczęli od serii rzutów trzypunktowych, jednak podobnie jak w poprzedniej kwarcie nie byli w stanie niwelować straty przegrywając ostatecznie z Anwilem 66:86.

Najlepszym zawodnikiem gości był David Jelinek, który zdobył 17 punktów, pięć zbiórek i trzy asysty. Piotr Stelmach drzucił do tego 16 punktów. Po 13 punktów dla gospodarzy uzyskali Sebastian Kowalczyk i Filip Matczak.

Asseco Gdynia – Anwil Włocławek 66:86 (16:22, 19:26, 17:25, 14:13)

Asseco: Matczak 13, Kowalczyk 13, Parzeński 12, Hickey 10, Frasunkiewicz 7, Żołnierewicz 6, Szczotka 5, Czerlonko 0, Kaplanović 0, Jankowski 0, Konopatzki 0., Kołodziej 0.

Anwil: Jelinek 17, Stelmach 16, Chyliński 11, Diduszko 10, Skibniewski 9, Andjusić 9, Łączyński 8, Dmitriew 5, Tomaszek 1, Bristol 0.