TBL: Asseco Gdynia kończy serię Wilków Morskich

27 gru 2015, 21:47

W meczu 12. kolejki Tauron Basket Ligi, Asseco Gdynia wygrało z King Wilkami Morskimi Szczecin 71:65. Gdynianie zakończyli tym samym passę trzech zwycięstw z rzędu szczecińskiej drużyny. Dla Asseco jest to 9. zwycięstwo w tym sezonie.

Spotkanie to było zapowiadane, jako starcie jednych z najlepszych rozgrywających ligi- Anthony’ego Hickeya i Koriego Luciousa. Jak się później okazało górą zdecydowanie był ten pierwszy notując 23 punkty, 6 zbiórek, 4 asysty i 3 przechwyty.

Mecz lepiej zaczęli gospodarze, którzy po pierwszych 5 minutach gry prowadzili 10-4. Pomimo tego, że szczecinianie zaczęli odrabiać straty, to jednak pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem na 16:13 na korzyść Asseco.

W drugiej kwarcie gra była wyrównana, po dwóch świetnych akcjach Żołnierewicza, który najpierw zablokował rywala a później zebrał piłkę w ataku kończąc akcję punktami z pod kosza, wynik brzmiał 22:19 dla Asseco. Szczecinianie odzyskali prowadzenie po świetnej akcji Gainesa a kwartę zakończyli prowadzeniem 32:29 po trójce Korie Luciousa.

Drugą połowę lepiej zaczęli zawodnicy Wilków Morskich, gdy za trzy trafił Leończyk powiększając przewagę do 6 punktów. Przy stanie 41:34 trener Asseco wziął czas mocno rugając swoich zawodników. Przyniosło to zamierzony rezultat, bowiem po powrocie do gry, gdynianie trafili trzy rzuty 3-punktowe z rzędu, wracając na prowadzenie w meczu. Ostatecznie po trzech kwartach na tablicy wyników widniał wynik 50:48 dla Asseco Gdynia.

Czwarta kwarta to wymiany kosz za kosz, na niecałe 4 minuty do końca meczu był remis 59:59. Wtedy ciężar gry na swoje barki wziął Hickey, trafiając dwie ważne trójki pod rząd. Na minutę do końca Asseco prowadziło 65-62 a po celnej dobitce Piotra Szczotki wyszło na 5-punktowe prowadzenie. Na 16 sekund do końca meczu niesamowitą trojkę z narożnika trafił jeszcze Nowakowski, zmniejszając stratę do dwóch punktów. Jednak następnie po faulu taktycznym Sebastian Kowalczyk trafił 2 wolne, a po stracie szczecinian dzieła dokończył Hickey ustalając wynik na 71:65.

Asseco Gdynia – King Wilki Morskie Szczecin 71:65 (16:13, 13:19, 21:16, 21:17)

Asseco: Hickey 23, Żołnierewicz 14, Kowalczyk 11, Parzeński 9, Frasunkiewicz 5, Szczotka 5, Kaplanović 4, Matczak 0, Czerlonko 0.

King Wilki Morskie: Kikowski 15, Gaines 10, Leończyk 10, Lucious 9, Michał Nowakowski 8, Nikolić 7, Marcin Nowakowski 3, Aiken 2, Majewski 1, Brown 0, Garbacz 0.