TBL: AZS Koszalin lepszy od Anwilu

Aktualizacja: 15 lis 2015, 23:20
15 lis 2015, 22:17

Bardzo wyrównany mecz zobaczyli kibice w Koszalinie. Gospodarze dostarczyli im wiele emocji pokonując Anwil Włocławek 75-68.

Od początku spotkania żadna z drużyn nie potrafiła osiągnąć większej przewagi. W 1 kwarcie kibice oglądali głównie popisy obronne obu drużyn. Do przerwy wynik oscylował wokół remisu, a zarówno gospodarze jak i goście mieli poważne problemy ze skutecznością.

W drugiej połowie to gospodarze sprawiali lepsze wrażenie. Trzecia kwarta to dalsza gra punkt za punkt jednak stylowo lepiej wyglądali już gracze z Koszalina. Swoją wyższość udowodnili oni w końcówce meczu, kiedy zachowali więcej zimnej krwi.

W zespole Anwilu kompletnie zawiódł ich dotychczasowy lider David Jelinek, który mimo zdobycia 17 punktów zanotował fatalną skuteczność trafiając tylko 5 z 18 rzutów z gry.

Wśród gospodarzy na wyróżnienie zasłużył Rashad James zdobywca 22 punktów. Po 15 oczek dołożyli Artur Mielczarek oraz A.J Walton.

Dla gości była to 2 porażka w tym sezonie. Gracze z Koszalina dzięki zwycięstwu mają dodatni bilans wygranych spotkań.