TBL: AZS Koszalin wygrywa po zaciętej końcówce

Aktualizacja: 4 lis 2015, 11:54
29 paź 2015, 08:10

W pierwszym meczu 4 kolejki Tauron Basket Ligi, AZS Koszalin po zaciętej końcówce pokonał BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 67:65.

Mecz lepiej rozpoczęli koszykarze z Koszalina- dzięki świetnej grze Ty Walkera, pierwszą kwartę kończyli z przewagą dziewięciu punktów. W drugiej kwarcie zespół z Ostrowa Wlkp. starał się odrabiać straty- w pewnym momencie zbliżył się na 3 punkty, jednak końcówka znowu należała do gospodarzy. Pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 41-32.

Trzecia kwarta, to spokojne kontrolowanie wyniku przez AZS- koszalinianie nie pozwalali zbliżyć się przeciwnikom na więcej niż 7 punktów. Ten stan rzeczy zmienił się w ostatniej części meczu. BM Slam Stal rozpoczął ją od serii 10:0 i po rzutach wolnych Curtisa Millage’a, wyszedł na jedno-punktowe prowadzenie. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali jednak gospodarze, którzy ostatecznie wygrali 67:65. Decydujące punkty zdobył A.J. Walton, wykorzystując dwa rzuty wolne.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Patrik Auda z 18 punktami, pięcioma zbiórkami i dwiema asystami. W drużynie gości wyróżnił się Deshawn Delaney z 18 punktami i 11 zbiórkami na koncie.

Dzięki wygranej AZS Koszalin uzyskał bilans 2-2, natomiast BM Slam Stal Ostrów Wlkp. pogorszył się na 1-3.