TBL: Bez niespodzianki w Kutnie

23 mar 2016, 21:50

Drużyna Polfarmexu Kutno pokonała w meczu 25. kolejki Tauron Basket Ligi ekipę Siarki Tarnobrzeg 63:58. Koszykarze z Kutna po ciekawym spotkaniu wywożą ważne punkty zdobyte na parkiecie w Tarnobrzegu.

W pierwszej kwarcie oglądaliśmy bardzo słabe widowisko. Obie ekipy grały nerwowo i nieskutecznie. Mieliśmy parę rzutów za “3” i kilka trafień za dwa, a poza tym dużo niedokładności w grze gości. Po pierwszych dziesięciu minutach gospodarze prowadzili 10:8. Druga kwarta w porównaniu do pierwszej była już zdecydowanie lepsza dla oka. Jednak poziom gry obu ekip wciąż był daleki od tego, czego oczekiwali by kibice. Niespodziewanie po dwudziestu minutach, to drużyna Siarki prowadziła w tym spotkaniu 26:22, co zapowiadało emocje w drugiej części.

Po przerwie koszykarze z Kutna chcieli jak najszybciej odrobić starty i przejąć stery w tym spotkaniu. Po pięciu minutach trzeciej kwarty udało im się to za sprawą celnego rzutu za trzy punkty Jacka Jareckiego. Przed ostatnią kwartą drużyna Siarki prowadziła 38:34.

Goście w ostatniej kwarcie rozpoczęli ucieczkę. Po kilku minutach gry mieli już przewagę jedenastu punktów. Jednak koszykarze Siarki nie dawali za wygraną. Kilka udanych akcji w obronie spowodowało, iż w końcówce spotkania zniwelowali stratę do dwóch punktów. W wojnie nerwów lepsza okazała się drużyna gości. Głównie za sprawą Frasera, który w ostatnich sekundach meczu stawał na linii rzutów osobistych dwukrotnie, trafiając trzy razy dał zwycięstwo swojej drużynie.

Siarka Tarnobrzeg 58:63 Polfarmex Kutno (10:8, 16:14, 8:16, 24:25)

Składy:

Siarka Tarnobrzeg: 2 P. Wolski, 5. G. Bell, 8. M. Strzelecki, 13. J. Zalewski, 14. J. Patoka, 16. D. Wall, 20. P. Pandura, 23. K. Karliński, 32. K. Młynarski, 42. Z. Robbins

Polfarmex Kutno: 4. K. Faber, 6. J. Jarecki, 7. G. Grochowski, 8. M. Malczyk, 12. S. Pawlak, 13. M. Gabiński, 15. M. Bartosz, 21. M. Fraser, 23. J. Parker, 24. J. Zyskowski