TBL: Ciekawe spotkanie w Radomiu!

29 lut 2016, 22:23

Po spotkaniu w którym nie brakowało zwrotów akcji, Rosa Radom dopisuje do swojego konta kolejne punkty ligowe. Dziś pokonali we własnej hali drużynę Asseco Gdynia 87:80.

Pierwsza kwarta była bardzo wyrówna. Obie ekipy grały na równym poziomie i gra toczyła się praktycznie punkt za punkt. Gdy gospodarze zdołali uzyskać kilka punktową przewagę ich rywale momentalnie niwelowali tę stratę. Ostatecznie jednak koszykarze Rosy prowadzili po pierwszej kwarcie 27:22.

Druga ćwiartka należała zdecydowanie do drużyny przyjezdnych. Po dwóch minutach koszykarze Asseco wyszli na prowadzenie (30:31) za sprawą skutecznej akcji pod koszem Hickey’ego. Goście znaleźli sposób na rozpracowanie defensywy radomian i utrzymując wysoką skuteczność zdołali uciec rywalom. Przed drugą połową to własnie koszykarze z Gdyni prowadzili 47:41.

Po przewie gospodarze chcieli jak najszybciej odrobić straty, lecz dobrze dysponowana w tym dniu drużyna Asseco długo im na to nie pozwalała. Dopiero po siedmiu minutach gry Thomas rzutem za trzy wyrównał stan meczu (59:59). Celny rzut z obwodu zapoczątkował serie gospodarzy. Zdobyli osiem punktów z rzędu i przed ostatnią ćwiartką spotkania prowadzili 67:59.

W ostatniej kwarcie goście nie dawali za wygraną, byli bliscy wyrównania. Po trzech minutach Rosa prowadziła zaledwie dwoma punktami. Po mimo tego iż gracze Rosy uciekli swoim rywalom na osiem punktów emocji nie brakowało do końca spotkania. Na trzydzieści sekund przed ostatnią syreną Matczak doprowadził do stanu 82:80 dla gospodarzy. Jednak świetną akcją zakończoną rzutem za trzy popisał się niezawodny dzisiejszego wieczoru Thomas. Po cielnym rzutem w ostatnich sekundach zawodnika Asseco wynik efektownym wsadem ustawił Szymkiewicz

Rosa Radom 87:80 Asseco Gdynia (27:22, 14:25, 26:12, 20:21)

Składy:

Rosa Radom: Thomas, Witka, Zegzuła, Harris, Zajcew, Szymkiewicz, Sokołowski, Adams, Bonarek, Jeszke, Hajrić, Schenk

Asseco Gdynia: Hickey, Konopatzki, Kowalczyk, Matczak, Żołnierewicz, Jankowski, Kaplanović, Czerlonko, Frasunkiewicz, Szczotka, Kołodziej, Parzeński