TBL: Anwil sprawia niespodziankę w hicie kolejki!

Aktualizacja: 4 kwi 2016, 09:52
3 kwi 2016, 22:06

Meczu 26. kolejki Tauron Basket Ligi doszło do starć drużyn z czołowych miejsc. Anwil Włocławek podejmował we własnej hali Stelmet BC Zielona Góra, z tego starcia obronną ręką wyszła drużyna gospodarzy, zwyciężając 65:62.

Spotkanie od pierwszych minut było bardzo wyrównane. Kibice zgromadzeni w hali we Włocławku na pewno nie mogli narzekać na brak emocji.

W pierwszej kwarcie widać było, że żadna z ekip nie chciała się otworzyć, chcąc spokojnie wejść w to spotkanie. Pierwsze punkty w tym spotkaniu zdobył Diduszko, na co szybko odpowiedział Ponitka. Gra toczyła się kosz za kosz, obie ekipy zachowywały dość wysoką skuteczność. Po pierwszej kwarcie nieznacznie prowadzili goście.

W drugiej kwarcie delikatną przewagę zaczęła zyskiwać drużyna Anwilu Włocławek. Szybko odrobili trzypunktową stratę z pierwszej kwarty i zaczęli grać odważniejszą koszykówkę. Stelmet wcale nie pozostawał gorszy, przez co znów byliśmy świadkami wyrównanej gry. Koszykarze Anwilu w końcówce pierwszej połowy zdołali wyjść na sześcio punktowe prowadzenie, jednak ostatecznie do przerwy prowadzili czterema oczkami.

Po przewie koszykarze z Zielonej Góry dali znak, że łatwo zwycięstwa w tym spotkaniu nie oddadzą. Po pięciu minutach gry w trzeciej kwarcie goście ponownie wyszli na prowadzenie i gra znów wyrównała się. Ostatecznie przed ostatnimi dziesięcioma minutami prowadzili mistrzowie Polski (43:45).

Gracze Anwilu w ostatniej kwarcie potwierdzili, że byli dzisiejszego wieczoru w świetniej dyspozycji. Grali bardzo pewnie w ataku oraz szczelnie formowali szyki obronne. Dobra gra pozwoliła im uciec drużynie gości sześć punktów. Jednak wtedy swoją siłę pokazali również zielonogórzanie. Po kilku udanych akcjach w obronie zmniejszyli stratę do jednego punktu, co zapowiadało emocje do samego końca. Na trzydzieści sekund przed końcem Anwil prowadził trzema puntami, wtedy rozpoczął się festiwal rzutów wolnych. Choć w batalii wolnych był remis, to jednak ostatecznie gospodarze cieszyli się ze zwycięstwa.

Anwil Włocławek – Stelmet BC Zielona Góra 65:62 (14:17, 20:13, 9:15, 22:17)

Składy:

Anwil Włocławek: 2. Stelmach, 6. Skibniewski, 7. Bristol, 8. Chyliński, 9. Łączyński, 11. Dmitriew, 13. Warszawski, 21. Diduszko, 24. Tomaszek, 25. Jelinek, 33. Andjusić

Stelmet BC Zielona Góra: 1. Bost, 10. Szewczyk, 14. Moldoveanu, 20. Ponitka, 33. Gruszecki, 34. Hrycaniuk, 35. Zamojski, 41. Borovnjak, 42. Djurisić, 55. Koszarek