TBL: King Wilki Morskie pokonują we własnej hali Rosę Radom

9 mar 2016, 21:06

King Wilki Morskie Szczecin pokonały we własnej hali drużynę Rosy Radom 98:84, w ramach 23. kolejki Tauron Basket Ligi.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Obie ekipy starały się zapoznać z parkietem. Dopiero dopiero w połowie kwarty, po serii 8:0, King Wilki Morskie wyszedł na prowadzenie 17:9. Rosa starała się przerwać passę swoich rywali, lecz gospodarze czuli się coraz lepiej we własnej hali i po pierwszej ćwiartce prowadzili 28:15.

Drugą kwartę od kolejnej serii tym razem 9:2, rozpoczęli koszykarze ze Szczecina. Powiększyli tym samym swoją przewagę do 18 punktów. Koszykarze Rosy nie potrafili przeciwstawić się dobrze dysponowanej drużynie Wilków Morskich. Do przerwy podopieczni Marka Łukomskiego prowadzili 55:39.

Druga połowa podobnie jak pierwsza odgrywana była pod dyktando drużyny gospodarzy. Radomianie starali się pomniejszyć stratę do swoich rywali, lecz dobra gra Wilków nie pozwalała im na to. Gospodarze do samego końca kontrolowali przebieg meczu i nie pozwalali radomianom na zbyt wiele.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Frank Gaines z 22 punktami, trzema zbiórkami i trzema asystami. W ekipie gości wyróżniał się Igor Zajcew z 21 punktami i pięcioma zbiórkami.

Wczoraj, w pierwszym meczu 23. kolejki Tauron Basket Ligi, drużyna Stelmetu Zielona Góra pokonała we własnej hali Trefl Sopot 102:79.

King Wilki Morskie Szczecin 98:84 Rosa Radom (28:15, 27:24, 21:17, 22:28)

Składy:

King Wilki Morskie Szczecin: Gaines 22, Majewski 15, Leończyk 11, Brown 10, Nowakowski 10, Aiken 10, Kikowski 9, Robinson 9, Galdikas 2, Majcherek, Garbacz, Nikolić.

Roda Radom: Zajcew 21, Witka 14, Jeszke 11, Sokołowski 10, Szymkiewicz 10, Harris 9, Thomas 5, Bonarek 4, Schenk, Adams