TBL: Mistrzowie Polski znów demolują we własnej hali!

21 kwi 2016, 22:21

Nie było niespodzianki w hali aktualnych mistrzów Polski. Koszykarze Stelmetu Zielona Góra pokonali dziś Stal Ostrów Wlkp. 84-63 w zaległym meczu Tauron Basket Ligi.

Gospodarze spotkania rozpoczęli mecz w znakomitym stylu i po kilku minutach prowadzili już 10-4, m.in. po dwóch celnych trójkach Przemysława Zamojskiego. W dalszej części pierwszej kwarty zawodnicy z Zielonej Góry sukcesywnie powiększali swą przewagę i po 10 minutach wygrywali wyraźnie 22-12.

Na początku drugiej odsłony spotkania wreszcie do głosu doszli goście i zniwelowali straty, doprowadzając do wyniku 22-18 po celnych rzutach Wojciecha Żurawskiego. Jednakże dzięki kolejnym trójkom Dee Bosta, Karola Gruszeckiego oraz Mateusza Ponitki mistrzowie znów odskoczyli Stali i ostatecznie zakończyli pierwszą połowę starcia prowadząc 43-27.

W trzeciej kwarcie podopieczni Saso Filipovskiego nadal kontrolowali przebieg spotkania i nie dali nadziei zawodnikom z Ostrowa Wlkp. na to, że mogą oni jeszcze odwrócić przebieg tego pojedynku. W ekipie gości wyróżniał się w tej fazie meczu zwłaszcza Alexis Wangmene, który po tej części meczu powiększył swój dorobek do 14 punktów. Przed decydującą fazą meczu wynik na tablicy wynosił jednak 66-48 dla Stelmetu.

Ostatnią kwartę zielonogórzanie zaczęli od mocnego natarcia i prowadzenia 71-48, aby w ostatecznym rozrachunku triumfować 84-63. Tak więc drużyna Stelmetu odniosła kolejne pewne zwycięstwo, wygrywając wszystkie cztery kwarty meczowe.

Najlepszym strzelcem Stelmetu był Przemysław Zamojski, który zgromadził 21 punktów. Dzielnie wtórowali mu: Szymon Szewczyk z 13 punktami, Adam Hrycaniuk (11 pkt.) oraz Karol Gruszecki (10 pkt.). W zespole gości na najskuteczniejszymi okazali się: Alexis Wangmene z 14 punktami oraz Deshawn Delaney z 12 punktami.

Stelmet BC Zielona Góra – BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 84:63 (22:12, 21:15, 23:21, 18:15)

Stelmet: Zamojski 21, Szewczyk 13, Hrycaniuk 11, Gruszecki 10, Bost 7, Ponitka 6, Koszarek 5, Djurisic 3, Moldoveanu 3, Borovnjak 3, Zywert 2, Trubacz 0.

Stal: Wangmene 14, Delaney 12, Ochońko 9, Zębski 8, Sroka 4, Żurawski 4, Millage 4, Niedźwiedzki 4, Kaczmarzyk 2, Suliński 2.

autor: Michał Parada