Strona główna Koszykówka TBL: MKS z kolejnym Amerykaninem

TBL: MKS z kolejnym Amerykaninem

0
Foto: Twitter Erik Mcree

MKS Dąbrowa Górnicza podpisała kontrakt z Alexem Hamiltonem. Debiutant na europejskich parkietach z powodzeniem może grać na pozycji rozgrywającego lub na „dwójce”.

Nowy nabytek dąbrowskiego zespołu ma 24 lata i mierzy 195 centymetrów. Jest zawodnikiem leworęcznym, a cechują go wszechstronność oraz atletyzm. Hamilton trafi do MKS-u bezpośrednio z uczelni Louisiana Tech, w której spędził cztery lata. Notował w niej statystyki na poziomie około 20 punktów, 6 zbiórek oraz 6 asyst na spotkanie. Biorąc pod uwagę styl jaki prezentuje Hamilton, kibice klubu z Dąbrowy Górniczej mogą liczyć na sporą dawki efektownych akcji, których nie powstydziliby się gracze NCAA. W tegorocznej przerwie między rozgrywkami Hamilton występował także w Lidze Letniej NBA reprezentując barwy Los Angeles Clippers.

Warto też wspomnieć, że uczelnia z której przychodzi do MKS-u nowy klubowy nabytek w USA nie jest anonimowa. Do NBA trafili z niej tacy zawodnicy jak Paul Millsap czy Karl Malone.

MKS jest już o krok od skompletowania pełnego składu na najbliższy sezon. Z dąbrowskim klubem kontrakty podpisane mają już Jakub Parzeński, Piotr Pamuła, Bartłomiej Wołoszyn, Witalij Kowalenko, Przemysław Szymański, Maciej Kucharek, Patryk Wieczorek, Marcin Piechowicz, Sam Dowet, Kerron Johnson oraz Alex Hamilton.

Komentarze