Strona główna Koszykówka TBL: MKS zamknął polską część składu, bez Zmarlaka w przyszłym sezonie

TBL: MKS zamknął polską część składu, bez Zmarlaka w przyszłym sezonie

0

Przemysław Szymański był ostatnim Polakiem, z którym MKS Dąbrowa Górnicza podpisał kontrakt. Oznacza to zatem, że w klubie nie zostanie wieloletni kapitan Paweł Zmarlak.

Dąbrowski klub ma już podpisany kontrakt z siedmioma zawodnikami z Polski. Są nimi: Piotr Pamuła, Patryk Wieczorek, Bartłomiej Wołoszyn, Jakub Parzeński, Przemysław Szymański, Marcin Piechowicz oraz Witalij Kowalenko (posiada on jedynie ukraińskie obywatelstwo, ale jako junior grał w Polsce i dzięki temu PZKosz dał mu specjalnie pozwolenie, z którym jest traktowany jak Polak). Dodatkowo należy pamiętać o utalentowanej młodzieży, z której MKS również chętnie korzysta.

Do tych zawodników zarząd planuje dodać graczy zza granicy, najprawdopodobniej z USA. Jeden gracz ze Stanów Zjednoczonych ma podpisany kontrakt z dąbrowskim klubem i jest nim Sam Dower.

Działacze MKS-u mają jednak swoje wytyczne wobec kontraktów i nie chcą oni nadwyrężać budżetu. Głównie dlatego na Zagłębie nie trafił Paweł Kikowski, jednak gracz miał zbyt wysokie oczekiwania finansowe. Wiceprezes klubu, Łukasz Żak, przekonuje, że to nie pieniądze, a osoba doświadczonego trenera Drażena Anzulovicia jest w negocjacjach najważniejsza: “Czytałem dużo spekulacji, że oferowaliśmy ogromne pieniądze zawodnikom. Dużym handicapem dla nas jest nazwisko trenera, które działa nieco jak magnes na zawodników i pomaga bardzo w kontraktach”.

Powyższe informacje oznaczają, że klub pożegna się ze swoim dotychczasowym kapitanem – Pawłem Zmarlakiem. Do dąbrowskiego klubu trafił przed sezonem 2009/2010, spędził w nim 7 sezonów i występował jeszcze na poziomie I ligi.

W minionym sezonie był on głównie odpowiedzialny za defensywę, co pokazują statystyki. Zdobywał średnio na spotkanie 4.5 punktów (50.5% z gry), 5.6 zbiórek, 2.1 asyst, 0.8 przechwytu, ale sam zawodnik mówił: “Nie do końca jestem zadowolony indywidualnie z tego sezonu, bo w pewnym momencie przyplątały się kontuzje, a te wykluczyły mnie z kilku spotkań. To wybiło mnie z rytmu treningowego i trudno było wrócić do właściwej dyspozycji”.

Wiadomo, że gracz miał oferty z Tauron Basket Ligi, ale najprawdopodobniej zdecyduje się na granie w I lidze w drużynie GTK Gliwice, która ma dostać zaproszenie, do występów w tych rozgrywkach.

Źródło: sportowefakty.pl

Komentarze