TBL: Planowe zwycięstwo Anwilu w Starogardzie Gdańskim

Aktualizacja: 15 mar 2016, 06:48
14 mar 2016, 22:41

W ostatnim meczu 23. kolejki Tauron Basket Ligi, Anwil Włocławek pokonał na wyjeździe Polpharmę Starogard Gdański 79:62. Włocławianie odnieśli siódme zwycięstwo z rzędu, awansując dzięki temu na drugie miejsce w tabeli.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, po trzech minutach prowadzili już 9:2. Wyróżniał się Kevin Bristol, który grał bardzo dobrze w obronie, zaliczając trzy bloki oraz skutecznie wykańczając akcje pod koszem rywali. Zawodnicy Polpharmy mieli wielki problem ze skutecznością, do połowy kwarty trafiając ledwie 1 z 11 rzutów z gry. Zawodnicy Anwilu bardzo dobrze łączyli stosowanie obrony strefowej z indywidualną, opóźniając zagrywki swoich przeciwników i zmuszając ich do rzutów z nieprzygotowanych pozycji. Ostatecznie Anwil wygrał pierwszą kwartę 20:11.

W drugiej ćwiartce gospodarze rzucili się do odrabiania strat, po trójce Hicksa i dobitce Diduszki zmniejszyli stratę do 6 punktów. Włocławianie odpowiedzieli jednak dwoma celnymi trójkami, przez większość czasu utrzymując około 10-punktowe prowadzenie. W dalszej części spotkania po obu stronach wkradło się sporo nerwowości. W tym zamieszaniu lepiej odnaleźli się zawodnicy Polpharmy, dzięki czemu wygrali kwartę 22:20 i zmniejszyli stratę do 7 punktów. Po Pierwszej połowie Anwil prowadził 40:33.

Drugą połowę gospodarze rozpoczęli od trzech celnych rzutów wolnych Hicksa, jednak później Anwil zaliczył serię 13-0, uzyskując najwyższe, bo aż 17-punktowe prowadzenie w meczu. Zawodnikom ze Starogardu Gdańskiego udało się jednak kolejny raz częściowo wrócić do spotkania, przede wszystkim dzięki skutecznie egzekwowanym rzutom wolnym i zbiórkom w ataku, dającym szanse na punkty z ponowienia. Przed czwartą kwartą starogardzianie przegrywali 53:63.

Ostatnia część spotkania rozpoczęła się od festiwali rzutów trzypunktowych, z których więcej trafili zawodnicy Anwilu. Goście kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie, wykorzystując błędy rywali i powiększając swoje prowadzenie. Na niecałą minutę do końca meczu, po celnej trójce Andjusicia wynik brzmiał 79:62 dla Anwilu i właśnie w takim stosunku zakończył się mecz.

Najlepszy na boisku był Dawid Jelinek, zdobywca 22 punktów dla włocławian. Wśród gospodarzy wyróżnił się Michel Hicks, z 19 punktami na koncie.

Polpharma Starogard Gdański – Anwil Włocławek 62:79 (11:20, 22:20, 20:23, 9:16)

Polpharma: Hicks 19, Dee 15, Diduszko 8, Kinloch 8, Flieger 8, Grujić 2, Paliukenas 2, Renkiel 0, Szymański 0, Długosz 0.

Anwil: Jelinek 22, Diduszko 14, Andjusić 13, Bristol 7, Dmitriew 7, Łączyński 7, Oguchi 5, Skibniewski 4, Stelmach 0, Tomaszek 0.