TBL play-off: Rosa znów pokonuje Polfarmex po zaciętym spotkaniu

Aktualizacja: 1 maj 2016, 23:51
1 maj 2016, 22:32

W drugim meczu ćwierćfinału play-off Tauron Basket Ligi, Rosa Radom pokonała Polfarmex Kutno 63-56. Radomianie dzęki temu prowadzą w serii 2-0 i tylko jednego zwyciestwa brakuje im do awansu do kolejnej rundy.

Pierwsze spotkanie Rosa wygrała 76:66, jednak nie było to dla niej łatwe spotkanie. Wydawało się, że również dzisiaj Polfarmex mógł przysporzyć radomianom sporo problemów.

Początek meczu był zgodnie z przewidywaniami dosyć wyrównany, jednak gospodarze po świetnych akcjach Michała Sokołowskiego oraz C.J. Harrisa w końcu odskoczyli notując serię 9-0. Koszykarze z Kutna za sprawą Frasera oraz Bartosza zdołali odrobić część strat, jednak pierwszą kwartę Polfarmex przegrał 12-17.

Druga ćwiartka spotkania miała podobny przebieg co pierwsza- najpierw Rosa odskakiwała – przede wszystkim dzięki dobrze grającemu w tej części meczu Zajcewowi – a następnie goście próbowali gonić wynik. Przeszkadzała im w tym jednak duża liczba strat, których w całym meczu popełnili aż 22. Ostatecznie po pierwszej połowie radomianie prowadzili 34-27.

Po przerwie goście zaatakowali bardziej skutecznie i po serii 8-0 najpierw doszli rywala na 1 punkt różnicy, a następnie po skutecznych akcjach Gabińskiego i Frasera wyszli w końcu na upragnione prowadzenie. Zrobili to przede wszystkim dzięki dużej ilości zbiórek i punktów drugiej szansy. Nie udało się im dowieźć jednak tej przewagi do końca trzeciej kwarty, gdyż po celnej trójce Thomasa zakończyła się ona przy wyniku 45-44 dla gospodarzy.

Gdy wydawało się, że gracze Polfarmexu mogą dzisiaj pokusić się o niespodziankę, grę na swoje barki wzięli liderzy Rosy Radom. Przy stanie 52-52 najpierw skuteczną akcję 2+1 przeprowadził Harris, następnie swoją czwartą trójkę w meczu trafił Thomas, co pozwoliło gospodarzom dowieźć prowadzenie do końca spotkania. Ostatecznie Rosa Radom pokonała Polfarmex Kutno 63-56.

Wspomniana dwójka amerykańskich obwodowych była najlepsza na boisku- C.J. Harris zakończył spotkanie z 22 punktami, 16 punktów, pięć zbiórek i cztery asysty dołożył Torey Thomas. W ekipie gości po 16 “oczek” zanotowali Michał Gabiński i Josh Parker.

Rosa Radom – Polfarmex Kutno 63:56 (17:12, 17:15, 11:17, 18:12)

Rosa: Harris 22, Thomas 16, Zajcew 8, Sokołowski 7, Szymkiewicz 5, Jeszke 3, Adams 2, Witka 0, Bonarek 0.

Polfarmex: Parker 16, Gabiński 16, Fraser 11 (14 zb), Zyskowski 9, Bartosz 4, Grochowski 0, Faber 0, Wołoszyn 0, Jarecki 0, Malczyk 0.

Stan rywalizacji: 2:0 dla Rosy Radom