TBL: Polfarmex bez szans w starciu ze Stelmetem

13 mar 2016, 21:49

Koszykarze Polfarmexu Kutno byli bez szans w starciu ze Stelmetem i we własnej hali ulegli mistrzom Polski 50:81. Zielonogórzanie po piorunującej pierwszej kwarcie do końca spotkania kontrolowali wynik.

Pierwsze minuty toczyły się tak jakby to drużyna gospodarzy nie wyszła na parkiet. Stelmet grał bardzo skutecznie, a agresywna obrona prowokowała graczy z Kutna do popełniania błędów. Zielonogórzanie po ponad pięciu minutach gry  prowadzili aż 15:0! Polfarmex był bezradny po obydwu stronach parkietu. Wysoka skuteczność oraz bardzo dobra gra w obronie pozwoliła przyjezdnym prowadzić po pierwszej kwarcie 5:23.

W drugiej kwarcie impet zielonogórzan trochę upadł. Jednak solidna gra mistrzów Polski nie pozwalała koszykarzom z Kutna na odrabianie strat. W drugiej ćwiartce, goście powiększyli swoją przewagę o trzy oczka.

Gra już w drugiej kwarcie wyrównała się i tak też wyglądała po wznowieniu gry. Dzięki bezpiecznej zaliczce z pierwszej kwarty podopieczni Sašo Filipovskiego mogli grać spokojniej. Polfarmex starał się zniwelować stratę, lecz bardzo dobrze poukładany zespół mistrzów Polski dzielnie bronił się przed atakami swoich rywali. Zielonogórzanie kontrolowali przebieg spotkania i spokojnie dowieźli przewagę do końca spotkania.

Ostatecznie Stelmet BC wygrał 81:50. Dzięki tej wygranej, jako pierwsza drużyna w tym sezonie, obrońcy mistrzowskiego tytułu są już pewni gry w play offach!

Polfarmex Kutno 50:81 Stelmet BC Zielona Góra (5:23, 15:18, 18:19, 12:21)

Składy:

Polfarmex Kutno: Jarecki, Grochowski, Malczyk, Wołoszyn, Gabiński, Bartosz, Poznański, Fraser, Parker, Zyskowski

Stelmet BC Zielona Góra: Bost, Szewczyk, Moldoveanu, Ponitka, Gruszecki, Hrycaniuk, Zamojski, Borovnjak, Djurisić, Koszarek