TBL: Polpharma zwycięża w ostatniej chwili, Czarni wygrywają po dogrywce

Aktualizacja: 6 mar 2016, 11:09
5 mar 2016, 21:01

W sobotę o godzinie 18:00 na Pomorzu równolegle rozgrywano trzy mecze 22.kolejki Tauron Basket Ligi – w Słupsku, Starogardzie Gdańskim i Koszalinie.

Zacznijmy od bardzo wyrównanego meczu w Starogardzie Gdańskim. Tam miejscowa Polpharma podejmowała Polski Cukier Toruń. W pierwszej kwarcie oba zespoły grały “łeb w łeb”. Dwoma niecelnymi rzutami wolnymi “popisał się” Kinloch, w dodatku niecelnie za trzy rzucali Hicks i Flieger i gospodarze tracili. W końcówce celnie za trzy dla Twardych Pierników rzucił Michalak i Polpharma przegrała 15-20. Początek drugiej kwarty układał się pomyślniej dla gości z Torunia. W pewnym momencie mieli oni przewagę jedenastu punktów. Zneutralizowali ją Hicks i Kinloch zdobywając w tym czasie razem osiem punktów. Trafione rzuty wolne Gibsona i Cummingsa ustaliły wynik 27-35 po pierwszej połowie. Najwięcej w niej trafiali Hicks i Michalak – obaj zdobyli po dwanaście oczek. Na początek trzeciej części gry zobaczyliśmy dwa trzypunktowe rzuty, dla Starogardu trafił Diduszko, a dla Torunia Wiśniewski. Polpharma była już blisko wyrównania, gdy w ostatniej minucie dwie trójki dla gości rzucili Michalak oraz Wiśniewski i było 45-55. W pierwszej połowie decydującej kwarty znów walka była wyrównana, dopóki Polski Cukier nie zdobył siedmiu punktów z rzędu, przewaga cztery minuty przed końcem wynosiła jedenaście punktów. Gospodarze odpowiedzieli ośmioma punktami Dee i Mirkovicia. Cztery celne rzuty wolne spowodowały zminimalizowanie straty do jednego punkta, i wtedy po lay-upie Dee Polpharma wyszła na prowadzenie. Trzy sekundy przed końcem Pierniki prowadziły dwoma punktami, ale w trakcie syreny za trzy punkty trafił Dee i było 74-73 dla gospodarzy.

Polpharma Starogard Gdański – Polski Cukier Toruń 74:73 (15:20, 12:15, 18:20, 29:18)
Hicks 26 – Michalak 23
____________________________________________________
Przenieśmy się teraz na mecz AZS Koszalin – Rosa Radom. Goście dobrze rozpoczęli i po trzech minutach było 4-12. Koszalinianie zniwelowali swoją stratę do dwóch punktów, ale potem znów celnie zaczęli trafiać radomscy koszykarze i pierwsza część zakończyła się przy stanie 15-24. W drugiej kwarcie obie drużyny punktowały równo. Pod koniec pierwszej połowy Łukasiak i Gliddon nieco zniwelowali straty i było 36-41. Początek trzeciej kwarty przyniósł wiele punktów Rosie i przewaga nad gospodarzami wynosiła szesnaście punktów. Najbardziej widoczni byli w niej Harris i Jeszke. Za sprawą Waltona skończyło się różnicą dziesięciu punktów – 54-64. W ostatniej kwarcie nie zobaczyliśmy żadnych sensacji, goście cały czas kontrolowali swoją przewagę. AZS Koszalin przegrał z Rosą 79-85.

AZS Koszalin – Rosa Radom 79:85 (15:24, 21:17, 18:23, 25:21)
Auda 18 – Harris 20
Na koniec spotkanie w Słupsku. Energa Czarni podejmowali dzisiaj solidnie spisujący się Polfarmex Kutno. Mbodj i Jackson sprawili, że pierwsza kwarta była lepsza dla gospodarzy mających sześć punktów przewagi. W drugiej ponownie celniej rzucali słupszczanie i po pierwszej połowie było 41-27. Trzy minuty przed końcem kwarty nr 3 gospodarze mieli dziesięć punktów przewagi. Po cztery rzuty wolne, celnej trójce Zyskowskiego, i rzutach Johnsona i Wołoszyna Polfarmex objął prowadzenie. Zyskowski trafił kolejne dwa rzuty wolne i jeden rzut za dwa punkty i kutnianie kończyli kwartę z prowadzeniem 55-58. Czwarta kwarta to prawdziwy thriller. Oba zespoły rzucały po równo. W końcówce Fraser trafił jedynie dwa z czterech rzutów wolnych, i zasadniczy czas gry skończył się remisem po 76. Dogrywka rozpoczęła się od kilku pudeł. W końcu po minucie 2/2 w rzutach wolnych zaliczył Seweryn (Słupsk). Tylko jeden rzut wolny trafił Bartosz (Kutno), a gospodarze odpowiedzieli celnym rzutem za dwa Campbella. Cztery punkty Bartosza i Johnsona sprawiły, że goście znów prowadzili. 5/6 Harpera i wsad Jacksona zadecydowały o wyniku. Osiemnaście sekund przed końcem trójkę rzucił jeszcze Parker, ale mecz zakończył się 87-84 dla Energi Czarnych.

Energa Czarni Słupsk – Polfarmex Kutno 87:84 pd. (18:12, 23:15, 14:31, 21:18, 11:8)
Harper 20 – Zyskowski 24

Cztery mecze 22.kolejki Tauron Basket Ligi zostaną rozegrane jutro. O osiemnastej rozpoczną się mecze Siarka Tarnobrzeg – Trefl Sopot, King Wilki Morskie Szczecin – Start Lublin i Śląsk Wrocław – Anwil Włocławek. Dwie godziny później zacznie się najciekawiej zapowiadające się spotkanie w Dąbrowie Górniczej pomiędzy miejscowym MKS-em, a PGE Turowem Zgorzelec.