wtorek, 28 czerwca, 2022

TBL: Rewolucja kadrowa w Anwilu, David Jelinek na testach w NBA!

Pomimo transferu Pawała Leończyka, o którym informowaliśmy niedawno, kadra Anwilu Włocławek jest w tej chwili bardzo okrojona. Kontrakt z klubem rozwiązał Bartosz Diduszko, niepewna jest też przyszłość Danilo Andjusicia oraz Davida Jelinka, który dostał zaproszenie na testy w NBA!

Lider Włocławian został zaproszony na mini-camp organizowany przez Dallas Mavericks. Jeżeli dobrze tam wypadnie, to niewykluczone, że dostanie szanse ponownego zaprezentowania się w lidze letniej (grał już w niej w 2012 roku), która jest ostatnim przystankiem przed rozpoczęciem sezonu NBA. Oprócz tego Czech ma również propozycje z kilku europejskich klubów- bardzo zainteresowany jest ponoć Bilbao Basket, dziesiąty zespół hiszpańskiej ekstraklasy, który starał się o niego już przed poprzednim sezonem. Mało więc prawdopodobne, żeby Jelinek powrócił do Włocławka na kolejny sezon.

Między czasie kontrakt z Anwilem rozwiązali Bartosz Diduszko i Danilo Andjusic, którzy również byli bardzo ważnymi elementami zespołu. W tej chwili ważne kontrakty z klubem ma obecnie jedynie pięciu koszykarzy: Kamil Łączyński, Robert Skibniewski, Michał Chyliński, Kamil Hanke oraz najnowszy nabytek Paweł Leończyk. Przed włodarzami Anwilu zatem pracowity okres, który będzie prowadził do uzupełnienia niezbędnych braków w składzie.

źródło: kkwloclawek.pl, anwil24.pl

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA