TBL: Rosa pokonuje Anwil w meczu na szczycie

17 sty 2016, 21:43

W najciekawiej zapowiadającym się meczu 16. kolejki Tauron Basket Ligi, zespół Rosy Radom dzięki świetnej czwartej kwarcie, pokonał na własnym parkiecie Anwil Włocławek 68:54.

Mecz zdecydowanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po dynamicznym wsadzie C.J Harrisa, a następnie jego 2 rzutach trzypunktowych, prowadzili 13:2 po pierwszych 5 minutach gry. Radomianie bardzo dobrze radzili sobie z obroną strefową, którą starali się grać goście. Pod koniec kwarty włocławianie zdołali dorobić część strat, przegrywając tą część spotkania 10:15.

Pierwsza część drugiej kwarty to pokaz nieskuteczności szczególnie ze strony zawodników Anwilu, którzy po jej niespełna 5 minutach zdobyli tylko 1 punkt. Tą fatalną dyspozycję przerwał dopiero Dimitriew, trafiając za trzy. Po celnych rzutach Chylińskiego, Jelinka i ponownie Dimitriewa, włocławianie zmniejszyli stratę do 3 punktów, gdy Łączyński wykorzystał dwa rzuty osobiste. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 30:25 na korzyść radomian.

W drugiej połowie gra się wyrównała, a Anwilowi udało się nawet pierwszy raz w tym meczu wyjść na prowadzenie. W dalszym ciągu jednak oba zespoły grały na niskiej skuteczności. Na 20 sekund do końca kwarty posiadanie miał Anwil, jednak zarówno Chyliński jak i w odpowiedzi Szymkiweicz nie trafili swoich rzutów, przez co na tablicy wyników widniał wynik 43:42 dla graczy z Włocławka.

Początek czwartej kwarty lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po dwóch celnych rzutach Bonarka, wyszli na trzypunktowe prowadzenie. Włocławianie szybko odpowiedzieli trafieniem Skibniewskiego, który doprowadził do remisu. Wtedy jednak drużyna z Radomia, dzięki świetnym akcjom Sokołowskiego zanotowała serię 10-0, przez co prowadziła 60:50. Włocławianie nie byli już w stanie się po tym otrząsnąć, ostatecznie przegrywając spotkanie 54:68.

Rosa Radom – Anwil Włocławek 68:54 (15:10, 15:15, 12:18, 26:11)

Rosa: Harris 20, Thomas 14, Sokołowski 10, Witka 6, Bonarek 6, Jeszke 6, Adams 4, Hajrić 2, Szymkiewicz.

Anwil: Stelmach 11, Jelinek 10, Chyliński 7, Diduszko 6, Skibniewski 5, Dmitriew 5, Bristol 4, Łączyński 4, Tomaszek 2, Andjusić.