TBL: Wilki Morskie postraszyły mistrzów Polski

31 sty 2016, 21:52

W meczu 18. kolejki Tauron Basket Ligi, Stelmet Zielona Góra pokonał King Wilki Morskie Szczecin 74:67. Zwycięstwo mistrzom Polski nie przyszło jednak łatwo, rozstrzygając się dopiero w końcówce spotkania.

W mecz lepiej weszli zielonogórzanie, po dwóch trójkach Koszarka wygrywali 8:2. Gospodarze jednak szybko wrócili do gry- po celnym rzucie trzypunktowym Kikowskiego i jego punktach po szybkim ataku, wyszli na prowadzenie 14:10. Mistrzowie Polski mieli przede wszystkim problem ze stratami, których zanotowali aż 7 w tej części meczu. Wilki Morskie wykorzystywały ten stan rzeczy, grając szybkimi kontrami, dzięki czemu wygrali pierwszą kwartę 20:10.

Drugą ćwiartkę lepiej rozpoczęli gospodarze, dzięki kolejnej celnej trójce Kikowskiego. Później jednak w ich szeregi wkradła się nieskuteczność, przez co Stelmet zdołał częściowo zmniejszyć swoją stratę. Po udanym wsadzie w kontrze Gruszeckiego, różnica wynosiła już tylko 3 punkty. Szczecinianie uruchomili jednak strefę podkoszową, gdzie bardzo dobrze radził sobie Paweł Leończyk. Po jego 3 skutecznych akcjach z rzędu, gospodarze odskoczyli na 7 punktów. W odpowiedzi Zamojski trafił trójkę, po której pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 33:29 dla Wilków Morskich.

Początek drugiej połowy to trójka Łukasza Koszarka, dzięki której różnica wynosiła już tylko 1 punkt. Od tej pory mecz się zaostrzył, a z obydwu stron mnożyły się faule. Szczecinianie jednak odzyskali swój rytm gry, po dwóch celnych trójkach i wsadzie po kontrze Nikolicia, zanotowali serię 8-0. Zielonogórzanie uszczelnili jednak swoją obronę, i dzięki dobrej grze Djurišicia, wyrównali stan meczu na minutę do końca kwarty. W odpowiedzi Kikowskii rzucił kolejna trójkę, następnie Hycaniuk trafił z pod kosza i wynik brzmiał na 51:50 dla szczecinian.

W ostatniej kwarcie obie drużyny narzuciły szybkie tempo, grając przez długi czas kosz za kosz. Na 4 minuty do końca kwarty Stelmet przejął inicjatywę, po 2 celnych wolnych Borovnjaka i skutecznej ofensywnej dobitce Djurišicia wyszedł na 5-punktowe prowadzenie. Na 30 sekund do końca meczu różnica wynosiła 3 punkty, po chwili De Bost zanotował stratę, po której akcję mogli rozegrać gospodarze. Nowakowski nie trafił jednak trójki, a po faulu 2 wolne wykorzystał Koszarek. Po czasie trójki nie trafił Kikowski, a w kontrze ostatnie punkty w meczu zdobył De Bost, ustalając wynik spotkania na 74:67 dla Stelmetu.

Najlepszym zawodnikiem Stelmetu był Łukasz Koszarek z 16 punktami na koncie. 14 punktów i 9 zbiórek dołożył Nemanja Djurisić. W ekipie gospodarzy 11 punktów zdobył Paweł Kikowski.

King Wilki Morskie Szczecin – Stelmet Zielona Góra 67:74 (20:10, 13:19, 18:21, 16:24)