TBLK: Artego liderem przed play off – zaskoczenie pod Wawelem

18 mar 2016, 21:24

Artego Bydgoszcz w inauguracyjnym spotkaniu ostatniej kolejki TBLK wygrało z Wisłą Can Pack Kraków. Zwycięstwo odniesione na trudnym terenie pod Wawelem sprawiło, że to właśnie bydgoszczanki zajmą pierwsze miejsce przed play off.

Początek spotkania nie odbywał się po myśli zespołu gości. Mistrzynie Polski zaczęły z wysokiego “C” prowadząc 15:2. Ale to, że koszykówka jest nie przewidywalna wiadomo od zawsze, zwłaszcza jak grają kobiety. W drugiej kwarcie Artego odrobiło wszystkie straty. Po dwudziestu minutach był remis 30:30.

Po zmianie stron, żadna z ekip nie mogła odskoczyć. W połowie czwartej kwarty coś chyba pękło w zawodniczkach Wisły. Artego zaczęło delikatnie prowadzić. Gdy na tablicy był wynik 59:66 dla gości Yvonne Turner straciła ważną piłkę, Magdalena Ziętarazłapała faul niesportowy. Jamajka Murita Reid wykorzystała dwa rzuty wolne, a chwilę później trójką poprawiła Julie McBride i było po meczu.

McBride do 17 punktów dołożyła 9 asyst, z kolei Reid 13 oczek poparła 7 przechwytami.

Wisła Can-Pack Kraków – Artego Bydgoszcz 62:77 (21:13, 9:17, 19:16, 13:31)

Wisła Can-Pack: Stallworth 18, Ziętara 15, Turner 12, Misiuk 6, Żurowska-Cegielska 6, Ouvina 5, Szott-Hejmej 0.

Artego: Carter 20 (14 zb), Morris 17, McBride 16, Reid 13, Koc 6, Pawlak 5.