TBLK: Artego pierwszym finalistą

20 kwi 2016, 23:37

Artego Bydgoszcz pokonało MKS Polkowice 46:66 i po raz drugi z rzędu wystąpi w finale TBLK. Awans bydgoszczanek nie jest niespodzianką. Seria półfinałowa zakończyła się w trzech spotkaniach.

Spotkanie mocniej rozpoczęły bydgoszczanki. Szybko odskoczyły na siedem oczek. W odpowiedzi ze strony MKS poderwać do walki koleżanki próbowała Angelika Stankiewicz i Corin Adams. Po kilku minutach wymiany było 816 dla Artego. W tym momencie przypomniały o sobie Nikki Greene i Yureny Diaz.
W drugiej odsłonie przyjezdne powoli budowały swoją przewagę. Przewaga zespołu Artego oscylowała w przedziale 6-9 oczek.

W drugiej połowie anty popis strzelecki pokazały polkowiczanki. Przez dwadzieścia minut nie zagroziły ani na chwilę rywalkom. W trzeciej kwarcie podopieczne trenera Herkta jakoś nie błyszczały na tle niedysponowanych zawodniczek MKS, ale starały się kontrolować poczynania na boisku. Czwarta kwarta szybko okazała się formalnością w całej trzymeczowej serii.

MKS Polkowice – Artego Bydgoszcz 46:66 (16:18, 17:21, 4:13, 9:14)
stan rywalizacji: 0-3 awans: Artego Bydgoszcz