TBLK: Pierwsze półfinały za nami

16 kwi 2016, 22:05

WDziś w Bydgoszczy i Krakowie rozegrano pierwsze mecze półfinałów Tauron Basket Ligi Kobiet. W obu wygrywały gospodynie. Pod Wawelem nie brakowało emocji.

tylko w pierwszej kwarcie zespół z Polkowic nawiązał skuteczną walkę z faworyzowanym Artego. Po dziesięciu minutach gry koszykarki MKS przegrywały tylko 9:16. I po pierwszych dziesięciu minutach jakiekolwiek argumenty w grze polkowiczanek się skończyły… w dodatku w trzeciej kwarcie jedna z podstawowych zawodniczek przyjezdnych Agata Nowacka nabawiła się urazu i karetka odwiozła ją do szpitala.

Ja jednak staram się tonować nastroje, bo każdy z czterech zespołów występujących w półfinale jest niezwykle wyrównany. My tylko teraz wykonaliśmy zaledwie mały kroczek w kierunku swojego głównego celu. W niedzielę wszystko może wyglądać inaczej – ocenił trener Artego.

W ekipie Artego z bardzo dobrej strony po wejściu na plac gry pokazały się Karolina Puss oraz Edyta Faleńczyk. Natomiast po drugiej stronie parkietu kompletnie zawiodła Nikki Greene, która nie zdobyła żadnego punktu. Tak samo swoich kibiców zawiodła Agnieszka Skobel, dla której był to jeden z najgorszych meczów w karierze.

Artego Bydgoszcz – MKS Polkowice 73:42 (16,9, 20:12, 10:8, 27:13)

Artego: Morris 13, Carter 12, Międzik 11, Reid 11, Koc 9, McBride 7, Pawlak 4, Puss 4, Faleńczyk 2, Szybała 0.

MKS: Stankiewicz, 11, Schmidt 10, Michael 9, Żukowska 4, Adams, Majewska 2, Greene 0, Skobel 0.

Zdecydowanie więcej emocji było w Krakowie, gdzie Wisła Can-Pack dopiero w samej ostatnim rzutem zapewniła sobie zwycięstwo nad Ślęzą Wrocław. Autorką kluczowego rzutu była Justyna Żurowska-Cegielska. Wygranej nie byłoby jednak, gdyby nie znakomita Yvonne Turner, autorki 22 punktów. Pod Wawelem nic nie zapowiadało dramatycznej końcówki, bowiem gospodynie prowadziły nawet 55:43 w czwartej kwarcie. Na 9 sekund przed końcem do remisu doprowadziła jednak Sharnee Zoll.

Wisła Can-Pack Kraków – Ślęza Wrocław 65:63 (17:19, 21:18, 15:6, 12:20)

Wisła Can-Pack: Turner 22, Żurowska-Cegielska 12, Stallworth 10, Nicholls 9, Ouvina 6, Ziętara 3, Szott-Hejmej 3.

Ślęza: Kastanek 12, Shegog 12, Kaczmarczyk 10, Zoll 8, Krężel 7, Leciejewska 6, Linkeviciene 3, Śnieżek 3, Sulciute 2.