Strona główna Koszykówka Basket Liga Kobiet TBLK: Z WNBA do Gdynii

TBLK: Z WNBA do Gdynii

0

Szeregi Basketu w przyszłym sezonie zasili Renee Montgomery występująca obecnie w ekipie Minnesota Lynx. Z tą ekipą w zeszłym roku wywalczyła mistrzostwo ligi WNBA. Montgomery to skrzydłowa, a w tym sezonie notuje statystyki na poziomie 8,5 pkt., 3,2 as. oraz 1,6 przechwytu na mecz.

W 2011 roku została wybrana do All-Star ligi natomiast rok później otrzymała statuetkę najlepszej 6 zawodniczki WNBA. Dwukrotnie w swojej karierze za oceanem zaliczała mecze ze zdobyczą 33 punktów, a trzykrotnie osiągała barierę 10 asyst w meczu.

Niedawno wraz z zespołem pobiła rekord WNBA wygrywając pierwsze 13 spotkań w lidze w tym pokonując zespół Los Angeles Sparks, który w tamtym momencie mógł pochwalić się bilansem 11-0. Renee zdobyła wtedy najważniejsze punkty, trafiając za 3 na 2,9 sekundy przed zakończeniem spotkania i dając swojej drużynie zwycięstwo.

– “Renee to zawodniczka z siedmioletnim doświadczeniem zawodowym i właśnie na to doświadczenie liczę. Jest mistrzynią WNBA z zeszłego roku, mistrzynią uczelni UConn, brała udział w meczu gwiazd WNBA a także była powołana do kadry USA i grała w lidze rosyjskiej. Renee jest strzelcem, ale może też grać na pozycji pierwszej rozgrywającej. Obecnie gra w zespole z najlepszymi zawodniczkami WNBA a jej doświadczenie ma tam ogromne znaczenie”- mówi o nowej podopiecznej trener Basketu Gdynia Katarzyna Dydek.

Ma ona również doświadczenie na parkietach europejskich występując w takich zespołach jak TEO Vilnius, Uni Seat Gyor czy Tarsus Belediye. Ostatni sezon spędziła w Chevakata BC, którego była liderką w rozgrywkach EuroCup ze statystykami 16 pkt., 5,8 as., i 2,3. przechwytu na mecz.

inf.prasowa

Komentarze