Tomasz Gielo wreszcie punktuje w Lidze Letniej NBA!

8 lip 2016, 10:19

Polski koszykarz występujący w Lidze Letniej NBA w barwach Philadelphia 76ers zdobył swoje pierwsze punkty w meczu z Utah Jazz.

Gielo zagrał tym razem przez niecałe siedem minut, rzucał 4-krotnie i trafił “trójkę” pod koniec pierwszej kwarty, zaliczył też trzy zbiórki. Ekipa z Filadelfii pokonała Jazzmenów 86:75, odnosząc pierwsze zwycięstwo na parkiecie w Utah, gdyż we wcześniejszych grach “Szóstki” przegrały 91:95 z San Antonio Spurs oraz 94:102 z Boston Celtics.

Drużyna 76ers wystąpi teraz w Las Vegas, gdzie będzie rywalizowała m.in. z Los Angeles Lakers, Chicago Bulls oraz Golden State Warriors.

W Lidze Letniej zadebiutuje też mistrz Polski w barwach Stelmetu BC Zielona Góra, czyli Mateusz Ponitka. Pierwszy mecz w barwach Denver Nuggets przeciwko Minnesota Timberwolves już w nocy z piątku na sobotę o 2:30 polskiego czasu.