Transfer nie wykorzystał swojej szansy!

26 lis 2014, 21:57

Zaksa Kędzierzyn-Koźle, podbudowana zwycięstwami w poprzednich pięciu kolejkach podejmowała dzisiaj u siebie piątą obecnie drużynę PlusLigi – Transfer Bydgoszcz.

Kędzierzynianie pewnie weszli w mecz – nie pozwalali rywalom na choćby wyrównanie wyniku. W drużynie z Bydgoszczy bardzo dobrze spisywał się atakujący Jakub Jarosz, którego punktowy serwis w jednej z ostatnich akcji w tej partii nieomal doprowadził do remisu. Ostatecznie jednak podopieczni Sebastiana Świderskiego wygrali pierwszego seta 25:23.

Druga partia rozpoczęła się podobnie jak pierwsza – kędzierzynianie wypracowali sobie sporą, bo pięciopunktową przewagę nad rywalem. Wówczas na zagrywce pojawił się Paweł Woicki a jego trudne zagrywki a także dwa błędy Gladyra doprowadziły do remisu. Siatkarze Zaksy szybko jednak odzyskali przewagę i utrzymywali ją do końca seta, który wygrali 25:20.

Wydawało się, że kędzierzynianie wygrają trzecią partię i będzie to ich kolejne zwycięstwo za trzy punkty. Bydgoszczanie jednak obudzili się i od połowy seta kontrolowali sytuację na boisku. Goście wygrali ostatecznie 25:20.

W czwartej partii podopieczni Vitala Heynena od początku utrzymywali przewagę punktową nad rywalem. Kędzierzynianie popełniali sporo błędów i na drugiej przerwie technicznej przegrywali 10:16. Próbowali się jeszcze bronić, jednak to goście wygrali bardzo pewnie czwartego seta 25:17.

Wydawało się, że po dzisiejszym spotkaniu zastosowanie będzie miało powiedzenie “Kto nie wygrywa 3:0, przegrywa 2:3”. Nic bardziej mylnego, bydgoszczanie nie wykorzystali swojej szansy na dwa punkty, a kędzierzynianie obudzili się po dwóch przespanych setach. Ostatecznie to właśnie gospodarze wygrali ostatnią partię 15:9 i cały mecz 3:2.

MVP: Paweł Zagumny

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Transfer Bydgoszcz 3:2 (25:23, 25:20, 20:25, 17:25, 15:9)

Składy zespołów:
ZAKSA: Zagumny (7), Gladyr (14), Kooy (18), van Dijk (9), Ruciak (8), Kźmierczak (2), Zatorski (libero) oraz Abdel-Aziz, Witczak (17), Rejno, Zapłacki, Loh (2)
Transfer: Jurkiewicz (11), Duff (11), Jarosz (22), Cupković (4), Woicki (4), Nally (7), Murek (libero) oraz Marshall (4), Waliński (3), Gunia, Wolański