Transfer pewnie wygrywa z AZS-em!

12 gru 2014, 19:51

W kolejnym meczu 15. kolejki PlusLigi Transfer Bydgoszcz zmierzył się na własnej z hali z Indykpolem AZS Olsztyn. Drużyna Vitala Heynena zajmująca 6. lokatę w tabeli siatkarskiej ekstraklasy była zdecydowanym faworytem tego spotkania. Bydgoszczanie nie zawiedli oczekiwań i zdobyli trzy punkty wygrywając 3:0.

Gospodarze bardzo pewnie rozpoczęli mecz – na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:4. W drużynie gości wyróżniał się Bartosz Bednorz, którego skuteczne ataki i trudne zagrywki pozwoliły olsztynianom na wyrównanie wyniku. W końcowej fazie seta jednak bydgoszczanie narzucili swój rytm gry i wygrali pierwszą partię 25:20.

Mimo dosyć wyrównanego początku, gospodarzom udawało się utrzymywać nad rywalem dwupunktową przewagę. Sytuacja zmieniła się przy stanie 10:10. Od tej pory siatkarze grali punkt za punkt. W końcówce seta powtórzyła się sytuacja z poprzedniej partii i podopieczni Vitala Heynena wygrali po raz kolejny 25:22.

W trzeciej partii olsztynianom udało się zbudować najwyższą w całym meczu, bo czteropunktową przewagę. Gospodarze szybko jednak ją zniwelowali za sprawą trudnych zagrywek Dawida Guni. Odzyskali swój rytm gry i to oni prowadzili już 18:13. Goście próbowali się jeszcze bronić, jednak przewaga była zbyt wysoka i ostatecznie przegrali 21:25, a cały mecz 0:3.

MVP: Wojciech Jurkiewicz

Transfer Bydgoszcz – AZS Olsztyn 3:0 (25:20, 25:22, 25:21)