Strona główna Koszykówka Trefl Sopot z nowym środkowym

Trefl Sopot z nowym środkowym

0

Do drużyny z Sopotu dołączył kolejny zawodnik. Nowym zawodnikiem został Nikola Marković, który ostatnie trzy lata spędził w lidze greckiej.

Potwierdziły się wcześniejsze donoszenia. Trefl Spot w czwartek podpisał kontrakt z nowym środkowym. Został nim mierzący 208 centymetrów Nikola Marković. Ostatnie trzy lata Serb spędził na parkietach greckiej ekstraklasy, gdzie radził sobie całkiem nieźle. W sezonie 2013/14 w barwach KAO Dramas zdobywał średnio 8.1 punktu i 7.5 zbiórki. W kolejnym zespole radził sobie jeszcze lepiej. Dla ekipy Panelefsiniakos AOK Eleusina, Marković notował średnio 11.3 punktu, 6.5 zbiórki.

Dobre występy sprawiły, że Serbem zainteresował się utytułowany PAOK Saloniki, występujący również w rozgrywkach EuroCup. Na arenie międzynarodowej Marković notował średnio dziewięć punktów i sześć zbiórek. W greckiej lidze gracz zdobywał przeciętnie 7.2 punktu i 5 zbiórki, przyczyniając się do piątego miejsca PAOK-u w końcowej klasyfikacji.

Teraz Marković zmienia otoczenie i przenosi się do Tauron Basket Ligi. 27-letni Serb jest zadowolony z takiego obrotu spraw. Chce pomóc Treflowi w awansie do play-offów.

Wiem, że Trefl chce wrócić do fazy play-off polskiej ligi, dlatego razem z drużyną musimy zrobić duży postęp. Jestem pewny, że będzie nas na to stać. Ja już teraz trenuję indywidualnie i szykuję się do walki w nowym sezonie – powiedział po podpisaniu kontraktu.

źródło: sportowefakty.wp.pl

Komentarze