poniedziałek, 27 czerwca, 2022

Trójka Polaków w półfinałach Mistrzostw Europy

Podczas trzeciego dnia Mistrzostw Europy na krótkim basenie w Kopenhadze trójka Biało – Czerwonych przebrnęła eliminacje. Do wieczornych półfinałów awansowali Paweł Juraszek i Konrad Czerniak na 50 metrów stylem dowolnym oraz Dominika Sztandera na 100 metrów stylem klasycznym.

Do porannych eliminacji na 50 metrów stylem dowolnym mężczyzn zaprezentowała się czwórka Polaków. Na basenie mogliśmy oglądać wszystkich członków brązowej sztafety 4×50 metrów: Pawła Juraszka, Konrada Czerniaka, Jakuba Książka oraz Filipa Wypycha. Do dalszej części rywalizacji zakwalifikowała się jedynie pierwsza dwójka. Paweł Juraszek został sklasyfikowany na 10. miejscu, zaś Konrad Czerniak uplasował się na 15. pozycji. Obaj nasi reprezentanci powinni poprawić swoje czasy, aby wejść do decydującego wyścigu.

W sesji popołudniowej zobaczymy również Dominikę Sztanderę w półfinale 100 metrów stylem klasycznym. Zawodniczka Juvenii Wrocław zakwalifikowała się do półfinału z 13 czasem.

W sesji porannej liczyliśmy także na sztafetę 4×50 metrów stylem dowolnym kobiet. Zespół startujący w składzie: Aleksandra Urbańczyk, Natalia Fryckowska, Karolina Jurczyk i Dominika Sztandera zostały zdyskwalifikowane za falstart na jednej ze zmian.

Poza tym w porannych eliminacjach mogliśmy oglądać Krzysztofa Tokarskiego, który zajął 30. miejsce na 100 metrów stylem klasycznym oraz Marcela Węgrowskiego i Dominika Bujaka na 200 metrów stylem zmiennym. Czasy, które uzyskali, pozwoliły im na zajęcie odpowiednio 27. i 32. pozycji.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA