Strona główna Żużel PGE Ekstraliga Trudne zadanie przed gorzowianami. KS ROW Rybnik – Stal Gorzów (zapowiedź)

Trudne zadanie przed gorzowianami. KS ROW Rybnik – Stal Gorzów (zapowiedź)

0

Już w najbliższą niedzielę dowiemy się wszystkiego. Przed nami ostatnia runda w fazie zasadniczej PGE Ekstraligi. W Rybniku, miejscowy ROW wciąż ma matematyczne szanse na awans do play-offów, zaś gorzowska Stal walczy o pierwsze miejsce w tabeli.

Gorzowianie jadą do Rybnika, no właśnie… O co? Ciężko stwierdzić, jeśli Stal wygra w Rybniku, to gwarantuje sobie pierwsze miejsce w tabeli i tym samym pojedynek najprawdopodobniej z MRGARDEN GKM Grudziądz. W przypadku porażki z ROW-em, będą skazani na półfinałową potyczkę z GetWell Toruń, który na pewno zajmie trzecie miejsce.

“Stalowcy” z meczu na mecz słabną, co widać gołym okiem. Nie jada już na 100% swoich możliwości, tak jak na początku sezonu, gdzie miażdżyli dosłownie wszystkich. W ostatnim spotkaniu polegli u siebie z zielonogórzanami i ich mentalna sytuacja w tabeli mocno się pogorszyła. Faktem jest, że każdy chce na nich trafić w play-off, bo jest to teoretycznie łatwy przeciwnik, ale czy na pewno? Można dywagować na wiele sposobów, ale wszystkiego dowiemy się dokładnie 4 września. Wtedy zaczynają się play-offy.

Po stronie gospodarzy cały czas trwa liczenie. Jeśli miejscowy ROW wygra za trzy punkty ze Stalą, przy równoczesnej porażce GKM-u w Toruniu i Betard Sparty w Lesznie – to właśnie oni awansują do najlepszej czwórki. Mission impossible? Można tak powiedzieć. Wszystko zweryfikuje tor. Popularne “Rekiny” muszą za wszelką cenę wygrać z bonusem, goście również muszą wygrać, by być na pierwszy miejscu po fazie zasadniczej. Mecz w Rybniku zapowiada się zatem pasjonująco!

Awizowane składy:

Stal Gorzów
1. Niels Kristian Iversen
2. Michael Jepsen Jensen
3. Matej Zagar
4. Przemysław Pawlicki
5. Krzysztof Kasprzak
6. Bartosz Zmarzlik

KS ROW Rybnik
9. Max Fricke
10. Andreas Jonsson
11. Rune Holta
12. Damian Baliński
13. Grigorij Łaguta
14.
15. Kacper Woryna

Początek spotkania: 19:30
Sędzia: Krzysztof Meyze
Komisarz toru: Grzegorz Janiczak

Komentarze