Trzy punkty zdobyte przez Transfer w Warszawie!

4 gru 2014, 23:27

W pierwszym meczu 14. kolejki PlusLigi siatkarze z Warszawy podejmowali u siebie Transfer Bydgoszcz. W spotkaniu otwierającym druga rundę fazy zasadniczej Inżynierowie ulegli podopiecznym Vitala Heynena.

Siatkarze Politechniki grający dzisiaj bez swojego podstawowego zawodnika, Aleksandra Śliwki, na początku pierwszej partii podjęli z rywalem wyrównaną walkę. Zaczęli jednak popełniać sporo błędów własnych, a bydgoszczanie bezlitośnie to wykorzystali i bardzo szybko wypracowali sobie wysoką przewagę. Nie pomogły liczne zmiany w drużynie gospodarzy. Jakub Jarosz bombardował rywali swoimi zagrywkami, dzięki czemu goście bardzo pewnie wygrali pierwszą partię 25:15.

W kolejnym secie zawodnicy Politechniki po raz kolejny nie mieli za wiele do powiedzenia – to bydgoszczanie królowali na siatce. W zespole znad Brdy wszystkie elementy siatkarskiego rzemiosła funkcjonowały jak należy – począwszy od skutecznego ataku przez blok aż po trudną zagrywkę. Na drugiej przerwie technicznej prowadzili aż dziesięcioma punktami! Dopiero w końcówce seta Inżynierowie podnieśli się i zaczęli odrabiać straty. Przewaga rywali była jednak zbyt wysoka i ostatecznie przegrali drugą partię 18:25.

Siatkarze z Warszawy z nowymi siłami wrócili na boisko w secie trzecim i początkowo próbowali kontrolować sytuację. Ponownie jednak w ich drużynie pojawiły się problemy z przyjęciem i stracili uzyskaną przewagę. W dalszej części seta trwała gra punkt za punkt. Szczególnie gorąco zrobiło się w końcowej fazie trzeciej partii, gdy na tablicy pojawił się wynik 24:24. Tym razem to podopieczni Jakuba Bednaruka okazali się minimalnie lepsi i wygrali seta 27:25.

W początkowej fazie kolejnej partii to bydgoszczanie okazali się bardziej zmotywowaną drużyną. Prowadzili 7:3, jednak skuteczne ataki Michała Filipa doprowadziły do remisu. W dalszej części czwartego seta bydgoszczanie mieli widoczne problemy ze skończeniem ataku. Nie dotyczyło to jednak Jakuba Jarosza, który kończył większość posyłanych do niego piłek. Gościom udało się wyrównać wynik, a młodzi siatkarze z Warszawy najwidoczniej nie wytrzymali napięcia w końcówce seta i przegrali go 23:25, a cały mecz 1:3

MVP: Jakub Jarosz

AZS Politechnika Waszawska – Transfer Bydgoszcz 1:3 (15:25, 19:25, 27:25, 23:25)

Składy zespołów:
Politechnika Warszawska: Strzeżek (1), Lipiński (9), Depowski (1), Lemański (12), Szalpuk (13), Sacharewicz (11), Olenderek (libero) oraz Radomski (4), Filip (10), Bieńkowski, Mordyl
Transfer Bydgoszcz: Jurkiewicz (13), Jarosz (18), Cupković (20), Woicki (2), Nally (3), Duff (10), Bonisławski (libero) oraz Murek (libero), Marshall, Gunia (1), Waliński (2), Wolański