Trzy punkty zdobyte przez Transfer!

21 lis 2014, 22:05

Siatkarze Transferu Bydgoszcz po dwóch przegranych na wyjeździe ze Skrą Bełchatów i Resovią Rzeszów, podejmowali dzisiaj u siebie zawodników Jastrzębskiego Węgla, zdobywców brązowego medalu poprzedniego sezonu PlusLigi.

W pierwszym secie goście od początku utrzymywali przewagę punktową. Na drugą przerwę techniczną gospodarze schodzili ze stratą pięciu punktów. Zaczęli odrabiać punkty przy stanie 14:19, co doprowadziło do poproszenia o przerwę przez trenera Jastrzębian. Gospodarzom brakowało tylko dwóch wygranych akcji do remisu, ale tak się nie stało i w efekcie set został wygrany przez gości 25:22.

Początek drugiego seta był bardzo wyrównany. Dopiero od stanu 10:11 siatkarze Jastrzębskiego Węgla zaczęli uciekać rywalom i doprowadzili do czteropunktowej przewagi. Gdy goście wygrywali 23:20 wydawało się, że ponownie wygrają seta, jednak zagrywkę zepsuł Zbigniew Bartman, a Andrew John Nally trafił z sytuacyjnej piłki w boisko. Po przerwie dla Roberto Piazzy gościom udało się zablokować siatkarza Transferu i mieli piłkę setową. Nie wykorzystali jej jednak, a gospodarze doprowadzili do remisu i wygrali na przewagi 27:25.

W trzecim secie bydgoszczanie cały czas prowadzili. Końcówka była jednak bardzo emocjonująca – po zepsutym ataku przez Kubę Jarosza, Alen Pajenk zaatakował z przechodzącej piłki i już tylko punkt dzielił gości od remisu. Po autowej zagrywce Bartmana, siatkarze Transferu mieli piłkę setową, ale bydgoski przyjmujący Cupković został zablokowany a długą wymianę piłek zakończył skuteczny atak Czarnowskiego. Siatkarze grali punkt za punkt, jednak set zakończył as serwisowy Nally’ego i gospodarze wygrali 31:29.

Czwarty set był wyrównany, dopiero w decydującej fazie udanym atakiem i asem serwisowym popisał się Kuba Jarosz, co pozwoliło gospodarzom na doprowadzenie do stanu 21:19. Jastrzębianie próbowali się bronić, jednak skuteczna kiwka Nally’ego dała gospodarzom piłkę meczową. Gunia zablokował Czarnowskiego i dzięki temu Transfer Bydgoszcz wygrał seta 25:22, a także całe spotkanie 3:1.

Transfer Bydgoszcz – Jastrzębski Węgiel 3:1 (22:25, 27:25, 31:29, 25:22)

TRANSFER BYDGOSZCZ: Woicki, Marshall, Jurkiewicz, Jarosz, Waliński, Duff, Murek (libero) oraz Bonisławski (libero), Cupković, Gunia, Nally, Wolański.

JASTRZĘBSKI WĘGIEL: Masny, Gierczyński, Pajenk, Łasko, Bartman, Czarnowski, Wojtaszek (libero) oraz Malinowski, Popiwczak, Kosok, Filippov.