Trzy punkty zostają w Warszawie!

Aktualizacja: 22 lis 2014, 20:44
22 lis 2014, 19:34

Podopieczni Jakuba Bednaruka podejmowali dzisiaj u siebie siatkarzy MKS-u Banimex Będzin.

Warszawianie bardzo pewnie zaczęli pierwszą partię – dobre zagrywki Śliwki i dwa bloki z rzędu “Wilków Bednaruka” doprowadziły do czteropunktowej przewagi. Błędy gości sprawiły, że gospodarze na pierwszą przerwę techniczną schodzili z sześcioma punktami więcej na swoim koncie. Udane akcje zawodników z Warszawy doprowadziły do stanu 12:3. W tym momencie będzinianie zaczęli odrabiać straty, a trener Jakub Bednaruk poprosił o przerwę. Warszawianie nie dali jednak zbliżyć się gościom na mniej niż cztery punkty. W dalszej części seta siatkarze AZS-u odzyskali bardzo dużą przewagę i pewnie wygrali seta 25:14.

W drugiej odsłonie siatkarze obu drużyn podjęli równorzędną walkę i grali punkt za punkt, jednak błędy Sacharewicza i Depowskiego doprowadziły do czteropunktowej przewagi rywali. Na drugiej przerwie technicznej goście prowadzili już sześcioma punktami. Będzinianom udało się do końca seta utrzymać wysoką przewagę i w efekcie wygrali partię 25:16.

Początek trzeciego seta był bardzo wyrównany. Jednak przy stanie 8:8 sytuacja zaczęła się zmieniać, bowiem będzinianie po kilku udanych akcjach uzyskali pięciopunktową przewagę. Siatkarze Politechniki próbowali ją zniwelować i na drugą przerwę techniczną schodzili ze stratą tylko dwóch oczek. Po dwóch udanych blokach  na zawodnikach z Będzina podopieczni Jakuba Bednaruka zaczęli wychodzić na prowadzenie. Nie udało im się jednak utrzymać przewagi i końcowka seta była bardzo emocjonująca. Ostatecznie gospodarze wygrali na przewagi 27:25.

Na pierwszej przerwie technicznej w secie czwartym zawodnicy z Warszawy wygrywali 8:6. Goście 2 razy doprowadzili do remisu. Przy stanie 14:14 gospodarze zaczęli jednak wychodzić na prowadzenie. Na nic zdało się wzięcie czasu przez trenera Dacewicza – Inżynierowie wygrywali większość akcji. Set zakończył udany atak po bloku w wykonaniu Michała Filipa i siatkarze Politechniki zwyciężyli 25:20, a w całym meczu 3:1.

MVP meczu: Michał Filip

AZS Politechnika Warszawska – MKS Banimex Będzin 3:1 (25:14, 16:25, 27:25, 25:20)

Składy zespołów:
Politechnika: Lipiński (4), Depowski (7), Lemański (2), Filip (21), Śliwka (10), Sacharewicz (12), Olenderek (libero) oraz Radomski (1), Bieńkowski (1) i Mordyl (9)
MKS: Kowalski (4), Hebda (2), Pawliński (9), Gaca, Hunek (11), Tomczyk (11), Milczarek (libero) oraz Sarnecki (6), Warda (6), Żuk (13) i Mierzejewski (libero)