Trzynasta kolejka BLK: Wisła lepsza w hicie

17 gru 2017, 21:22

Wisła CanPack Kraków pokonała Ślęzę Wrocław 74:65 w hicie Basket Ligi Kobiet! Artego okazało się lepsze od PGE MKK 86:64. Widzew Łódź wygrał swój pierwszy mecz w sezonie! Pokonał na wyjeździe JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 81:74. W innym meczu Energa Toruń odniosła zwycięstwo nad InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. 82:68.
Udany rewanż Wisły CanPack za ostatni finał Basket Ligi Kobiet! Krakowianki ustawiły spotkanie w pierwszej kwarcie, którą wygrały aż 23:9! Później Ślęza co prawda walczyła o odrobienie strat, ale nie była w stanie tego dokonać. Bardzo dobry mecz rozgrywała Leonor Rodriguez (16 punktów), którą wspierały w ataku Maurita Reid, Cheyenne Parker oraz Magdalena Ziętara. W ekipie z Wrocławia wyróżniała się Marissa Kastanek z 15 punktami.

Wisła CanPack Kraków – 1KS Ślęza Wrocław 74-65 (23-9, 11-17, 26-19, 14-20)

Wisła CanPack: Leonor Rodríguez 16, Maurita Reid 14, Magdalena Ziętara 13, Cheyenne Parker 13, Sonja Greinacher 8, Giedrė Labuckienė 6, Tamara Radočaj 4, Klaudia Niedźwiedzka 0.

Ślęza Wrocław: Marissa Kastanek 15, Tijana Ajduković 14, Kourtney Treffers 12, Sharnee Zoll-Norman 10, Tania Perez 4, Agnieszka Kaczmarczyk 2, Klaudia Sosnowska 0, Sonia Ursu-Kim 0, Karina Szybała 0, Janis Boonstra 0.

—–

Bydgoszczanki mimo że były zdecydowanymi faworytami tego starcia, to początek spotkania zapowiadał wyrównaną rywalizację. Po trzech minutach gry na tablicy świetlnej widniał wynik 7:7. W zespole z Siedlec przewodziła skuteczna od początku Katarzyna Trzeciak, z kolei w Artego celnymi trafieniami z dystansu odpowiadała Elżbieta Międzik. W końcówce kwarty przewaga Artego po trafieniach Julie McBride i Deneshy Stallworth wzrosła do 9 punktów (18:9) i trener Tomasz Herkt dał szanse gry zawodniczkom rezerwowych.

Przejezdne próbowały odrabiać straty rzutami z dystansu, jednak większość prób była nieskuteczna. Pierwszą kwartę Artego wygrało 21:11. Po przerwie Siedlczanki za sprawą skutecznych rzutów trzypunktowych Agaty Stępień zmniejszyły różnice do 6 punktów (27:21). W tym momencie trener Tomasz Herkt wprowadził a parkiet z powrotem zawodniczki wyjściowej piątki.

Mimo to rozochocone Siedlczanki nie pozwoliły miejscowym na ucieczkę punktową. Do przerwy Artego prowadziło 40:33, a wynik rzutem z dystansu ustaliła Julie McBride. Po przerwie przewaga Bydgoszczanek powoli, ale konsekwentnie rosła i ostatecznie Artego odniosło pewne zwycięstwo 86:64.

Artego Bydgoszcz – PGE MKK Siedlce 86:64

—–

Na początku spotkania Ostrovia bardzo mocno zaskakiwała i po 10 minutach prowadziła 10 punktami. W drugiej kwarcie gospodynie odrobiły część strat, ale to rywalki ciągle były górą. Kluczowa okazała się trzecia kwarta. Pszczółka wygrała ją aż 24:5 i mogła już być spokojna o wynik. Dajana Butulija rzuciła w tym meczu 22 punkty. Marie Mfoula zanotowała 13 punktów i 7 zbiórek dla gości.

Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin – Ostrovia Ostrów Wlkp. 66:55

—–

Efekt “nowej miotły” w Łodzi! Widzew odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie – i to w dodatku na wyjeździe. Przyczyniła się do tego głównie pierwsza połowa po której zespół przyjezdny prowadził ośmioma punktami. Gospodynie walczyły o poprawę wyniku do samego końca, ale to łodzianki były lepsze. To był świetny występ Kathleen Scheer, która zanotowała 21 punktów i 13 zbiórek. 20 punktów i osiem asyst na ekipy z Sosnowca zdobyła Naketia Swanier.

JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec – Widzew Łódź 74:81

—-

Gorzowianki po wyrównanej pierwszej kwarcie mogły cieszyć się z trzypunktowej przewagi, ale z biegiem czasu to Energa zaczęła budować prowadzenie. Kluczowa okazała się trzecia kwarta. Torunianki pozwoliły rywalkom rzucić tylko 10 punktów i same odskoczyły na bezpieczną odległość. Ostatecznie wygrały 14 punktami. Kelley Cain zanotowała aż 21 punktów i 15 zbiórek. 19 punktów, 9 zbiórek i 3 asysty dla gospodyń zdobyła Miah Spencer.

InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. – Energa Toruń 68:82

—-

Tylko pierwsza kwarta tego spotkania była wyrównana. W kolejnych CCC pokazało swoją ogromną moc w ofensywie, a w trzeciej części meczu dodatkowo polkowiczanki zatrzymały rywalki na zaledwie czterech punktach. Bria Holmes zdobyła 17 punktów i 5 zbiórek dla gości. Jazmine Davis zanotowała 18 punktów i 3 zbiórki dla Enei AZS.

Enea AZS Poznań – CCC Polkowice 53:103