Turniej Czterech Narodów: Polska przegrała ze Szkocją

19 cze 2016, 09:14

Reprezentacja Polski w hokeju na trawie po wyrównanym spotkaniu uległa reprezentacji Szkocji 4:5 (3:2) w drugim meczu Turnieju Czterech Narodów.

Mecz był bardzo interesujący od samego początku. Już w dziewiątej minucie goście objęli prowadzenie po trafieniu Hamisha Imrie. Na odpowiedź biało-czerwonych musieliśmy poczekać do 21. minuty, wówczas wyrównującą bramkę zdobył Piotr Kozłowski. Minutę później Polacy objęli prowadzenie po strzale Mikołaja Gumnego. Jednak na odpowiedź Szkotów nie trzeba było długo czekać i już w 23. minucie wyrównał Greaves. Ostatnie słowo w pierwszej połowie należało do reprezentantów Polski. Bramkę dająca prowadzenie 3:2 zdobył Michał Kasprzyk.

Szkoci nie zamierzali się poddawać i po bramkach Marshalla i Imrie ponownie wyszli na prowadzenie. Paweł Bratkowski w 62. minucie doprowadził do remisu. Jednak ostatnie słowo należało do drużyny szkockiej. Nicky Parkes w 64. minucie zdobył decydującą bramkę dla losów tego meczu.

W pierwszym meczu Turnieju Czterech Narodów reprezentacja Polski pokonała Włochy 3:1. Dziś biało-czerwoni zmierzą się z reprezentacją Francji.

Polska – Szkocja 4:5 (3:2)

Bramki: 9′ Hamisha Imrie, 21′ Piotr Kozłowski, 22′ Mikołaj Gumny, 23′ Edward Greaves, 28′ Michał Kasprzyk, 56′ Willie Marshall, 60′ Hamisha Imrie, 62′ Paweł Bratkowski, 64′ Nicky Parkes