Turniej EIHC: Polacy nie sprostali faworytom

18 gru 2015, 23:07

Reprezentacja Polski w hokeju na lodzie uległa 1:3 Kazachstanowi podczas turnieju EIHC. Honorową bramkę dla biało-czerwonych zdobył w drugiej tercji Aron Chmielewski.

Kazachowie byli faworytami dzisiejszego spotkania. W swoim składzie mają wielu klasowych zawodników, którzy znajdują się w wysokiej formie. Udowodnili to już w czwartek kiedy pokonali 4:2 reprezentację Francji. Także Polacy mogli przystępować do dzisiejszego pojedynku w dobrych humorach. Biało-czerwoni w swoim pierwszym meczu pokonali 2:0 Italię.

Wynik dzisiejszego spotkania otworzył w 16. minucie Żajłauow, a pod koniec 1. tercji drogę do polskiej bramki znalazł także Michajlis. Druga tercja zakończyła się wynikiem 1:0 dla Polski. Nasi reprezentanci wykorzystali grę w przewadze i po strzale Arona Chmielewskiego zbliżyli się do rywali. Ci jednak nie dali się dogonić, a co więcej, w 57. minucie meczu ustali wynik na 3:1. Ostatnia bramka w spotkaniu była autorstwa Jewdokimowa.

Polacy mają na swoim koncie jedno zwycięstwo i jedną porażkę. Na zakończenie turnieju zagrają jutro z Francuzami, którzy pokonali dzisiaj po dogrywce Włochów.

Polska- Kazachstan 1:3