Turów nokautuje Czarnych

19 maj 2015, 21:41

Turów Zgorzelec pokonał Energę Czarnych Słupsk 74:54 w 3. meczu półfinałowym Tauron Basket Ligi.

Po pierwszej odsłonie zanosiło się na kolejne wyrównane spotkanie, gdyż zakończyła się ona remisem 18 do 18. O tak wysokim zwycięstwie Turowa zadecydowała przede wszystkim druga kwarta, w której goście znokautowali rywali, zwyciężając aż 22 do 4. W trzeciej części meczu zespół ze Zgorzelca powiększył przewagę zwyciężając 19:11. W czwartej kwarcie lepsi okazali się gospodarze, jednak wynik został rozstrzygnięty wcześniej.

Dzięki zwycięstwu Turów objął prowadzenie w serii na 2:1. Rywalizacja toczy się do 3 zwycięstw. Kolejne spotkanie także rozegrane będzie w Słupsku. Zaplanowane jest ono na czwartek.

Energa Czarni Słupsk – Turów Zgorzelec: 54:74 (Stan rywalizacji 2:1 dla Turowa)