TWG 2017: Polki zdecydowanie lepsze w pierwszym meczu

26 lip 2017, 12:32

Na Polach Marsowych we Wrocławiu rozpoczyna się dziś turniej piłki ręcznej plażowej podczas The World Games 2017. O 10:40 wystartowało spotkanie kobiecej reprezentacji Polski z Chińskim Tajpej.

Pierwszy set na początku należał do Ewy Nowickiej, która z pierwszych dziesięciu punktów naszej reprezentacji zdobyła ich aż siedem. Tajpejki nie odpuszczały i oglądaliśmy wyrównane spotkanie. Dopiero przy stanie 7-10 w grę Azjatek wdarła się nieskuteczność. Dobrze na bramce spisywała się Magdalena Słota i Polki miały aż siedem punktów przewagi. Zawodniczki z Tajwanu nie mogły poradzić sobie z polską defensywą, a nasze wciąż punktowały. Pierwszy set skończył się wyraźnie na korzyść Polski, było aż 11 do 26.

W drugiej części reprezentacja Chińskiego Tajpej wyglądała już znacznie lepiej. Mecz stał na dobrym poziomie, ale naszej bramki wciąż strzegła Magdalena Słota. Z kolei defensywa gości nie mogła sobie poradzić ze skutecznie rzucającą Alicja Ślęzak. Grająca z numerem dziewiątym Polka zdobyła sześć punktów i wraz z koleżankami zapewniła zwycięstwo 15-10. Tym samym biało-czerwone bez większego problemu wygrały w dwóch setach.

Przed naszymi zawodniczkami dziś jeszcze jedno spotkanie. O 16:40 rywalkami będą Brazylijki. W drugim meczu pierwszej kolejki grupy B pokonały one również w dwóch setach Australię.