U-18: Elita nie dla Polek

9 sie 2015, 18:40

Reprezentacja Polski kobiet do lat 18 przegrała swoje ostatnie spotkanie na mistrzostwach Europy. Dla Polek był to mecz o być albo nie być w elicie. Nasze młode koszykarki okazały się gorsze od reprezentantek Węgier (41:46).

Pierwsza kwarta padła łupem rywalek naszej reprezentacji. Podopieczne Adama Ziemińskiego, Rafała Czyszpaka i Piotra Rozwadowskiego przegrały pierwsze 10 minut (9:15), zaś w drugiej po wyrównanej grze i słabej skuteczności obu reprezentacji padł remis 9:9. W 3 kwarcie Biało-Czerwone odrobiły starty z pierwszej połowy wygrywając 14:8 wyrównały stan gry. O losach spotkaniach musiała zadecydować ostatnia kwarta, którą lepiej rozegrały Węgierki. Ostatnie 10 minut zakończyło się wynikiem 9:14 a całe spotkanie 41:46.

Polki porażką w tym spotkaniu pożegnały się z elitą i za rok zagrają w dywizji B.

Polska U-18 – Węgry U-18 41:46 (9:15, 9:9, 14:8, 9:14)