Udany początek Piątka w Basaksehirze. Strzelił gola w debiucie

24 lip 2023, 10:10

Krzysztof Piątek udanie rozpoczął przygodę z tureckim Basaksehirem. Reprezentant Polski zanotował debiut w nowej drużynie w towarzyskim starciu z katarską Al-Markhiyą i od razu wpisał się w nim na listę strzelców.

Piątek z golem w debiucie

Saga transferowa z udziałem Krzysztofa Piątka trwała praktycznie od końca ubiegłego sezonu. Po tym, jak stało się jasne, że Salernitana nie skorzysta z opcji jego wykupu z Herthy Berlin, ostatecznie polski napastnik trafił do Basaksehiru, z którym związał się trzyletnim kontraktem.

W poniedziałkowe popołudnie Piątek zaliczył debiut w nowej drużynie. W starciu z katarskim Al-Markhiya pojawił się na boisku w drugiej połowie, a w 76. minucie wpisał się na listę strzelców, ustalając wynik tego spotkania na 3:1.

Piątek czeka na ligowy debiut

Był to ostatni mecz towarzyski Basaksehiru podczas okresu przygotowawczego do nowych rozgrywek. Wcześniej drużyna prowadzona przez Emre Belozoglu przegrała 1:2 z Antalyasporem i wygrała 2:0 z Olimpikiem Sarajewo. Teraz przed ekipą ze Stambułu czekanie na pierwszy ligowy mecz – 13 sierpnia zmierzy się z Alanyasporem.

Basaksehir jest szóstym zagranicznym klubem w karierze Krzysztofa Piątka. Po odejściu z Cracovii w 2018 roku, reprezentant Polski występował w Genoi, Milanie, Hercie Berlin, Fiorentinie i Salernitanie.