Udany początek polskiego piłkarza w Belgii. Został wybrany graczem meczu

6 lut 2023, 12:39

Bardzo udanie przygodę w belgijskiej Jupiler Pro League rozpoczął Kamil Piątkowski. Obrońca reprezentacji Polski został wybrany najlepszym piłkarzem KAA Gent w niedzielnym pojedynku z liderem tabeli, KRC Genkiem.

Kamil Piątkowski jest jednym z polskich piłkarzy występujących w innych krajach, który w styczniu zmienił klub. Po półtorarocznym okresie w austriackim Salzubrgu, 22-latek przeniósł się na zasadzie 6-miesięcznego wypożyczenia do belgijskiego KAA Gent.

Udany początek Piątkowskiego w KAA Gent

3-krotny reprezentant Polski nie musiał długo czekać na regularne występy, których nie doświadczał podczas gry w Austrii. Już dwa dni po przenosinach do nowego klubu 22-letni obrońca zadebiutował w barwach nowego klubu, rozgrywając 75 minut w zremisowanym 0:0 spotkaniu z RSC Charleroi.

W kolejnych dniach Piątkowski dwukrotnie znajdował się w wyjściowym składzie Gentu i dwukrotnie był ściągany z boiska przed końcem meczu. W wygranym 3:0 pojedynku z VV St. Truiden rozegrał 64 minuty, natomiast w przegranym 2:3 starciu z Cercle Brugge przebywał na murawie do 67. minuty.

Piątkowski najlepszym piłkarzem w meczu z Genkiem

W niedzielę reprezentant Polski po raz pierwszy rozegrał pełne 90 minut w nowym klubie. Miało to miejsce w domowym starciu z liderem belgijskiej Jupiler Pro League, KRC Genk. Zespół Piątkowskiego przegrał to spotkanie 2:3, choć do ostatnich sekund walczył o choćby remis.

Pomimo utraty trzech bramek w rywalizacji z liderem tabeli, Piątkowski został bardzo pozytywnie oceniony przez kibiców KAA Gent. Świadczy o tym fakt, że Polak został wybrany najlepszym graczem spotkania. Zagłosowało na niego 43% fanów klubu z Gandawy.

Fatalny mecz Polaków w „polskim meczu” w Serie A. Napoli coraz bliżej tytułu [WIDEO]