Gala UFC Vegas 73. Kowalkiewicz – Demopoulos: Zakłady, Typy i Karta Walk (20.05)

Gala UFC Vegas 73 to wydarzenie, którym zdecydowanie powinni zainteresować się polscy kibice MMA. Podczas karty wstępnej do oktagonu wejdzie Karolina Kowalkiewicz, której przyjdzie się zmierzyć z Vanessą Demopoulos. Niezwykle dobrze zapowiada się również walka główna, gdzie zmierzą się Mackenzie Dern i Angela Hill.

Karolina Kowalkiewicz – Vanessa Demopoulos
20.05.2023, 22:00
UFC Vegas 73

1
2
1.72

2.10

Karolina Kowalkiewicz ma szansę na serię trzech zwycięstw

Karolina Kowalkiewicz (14-7, 1 KO, 3 Sub) pokazała się z bardzo dobrej strony w dwóch ostatnich starciach. Najpierw Polka pokonała Amerykankę Felice Herrig dzięki duszeniu zza pleców. W listopadzie 2022 roku biało-czerwona zawodniczka okazała się lepsza od Silvany Gomez Juarez. Swoją ostatnią walkę wygrała jednogłośną decyzją sędziów.

Dla Polki ostatnie zwycięstwa był szczególnie ważne, gdyż w latach 2018-2021 zaliczyła serię pięciu porażek z rzędu. Po słabszym okresie Polska zmieniła jednak środowisko treningowego i przeniosła się do klubu American Top Team. Podbudowana powrotem na dobre tory zawodniczka już w najbliższy weekend stoczy kolejny pojedynek w UFC. Była pretendentka do tytułu mistrzyni wagi słomkowej skrzyżuje rękawice z Vanessą Demopoulos (9-4, 1 KO, 4 Sub).

Starcie z Greczynką zapowiada się na niezwykle wymagające. Lil Monster jest niepokonana od trzech walk i stopniowo umacnia swoją pozycję w kategorii słomkowej. Dużym atutem Polki może być jednak jej duże doświadczenie. Demopoulos jeszcze nie miała okazji walczyć z zawodniczką, która miałaby na swoim koncie aż tyle pojedynków stoczonych w UFC.

Rywalka Karoliny Kowalkiewicz do UFC dołączyła bowiem stosunkowo niedawno. Na swoim koncie ma łącznie cztery stoczone pojedynki.  W debiucie przegrała jednogłośną decyzją sędziów z JJ Aldrich. Potem pokonała jednak Silvanę Gomez Juarez, Jinh Yu Frey oraz wygrała z Marią Oliveirą.

Karta Walk UFC Vegas 73. Dern i Hill w walce wieczoru

W najbliższą sobotę Karolina Kowalkiewicz po raz piętnasty wejdzie do klatki organizacji UFC. Nie będzie to jednak główny pojedynek na gali UFC Vegas 73. Zdecydowanie najbardziej medialną walką będzie starcie, w którym zmierzą się Mackenzie Dern i Angela Hill. 

Pierwsza z wymienionych zawodniczek w ubiegłym roku dwa razy wychodziła oktagonu największej amerykańskiej organizacji MMA. W kwietniu pokonała decyzją sędziów Tecię Torres. W październiku uległa na punkty Yan Xiaonan. Z kolie 38-letnia Angela Hill w dwóch ostatnich walkach była bezbłędna i wygrała swoje pojedynku.

Warto dodać, że pierwotnie galę UFC Vegas 73 miało uświetnić starcie Irene Aldany z Raquel Pennington. Ta pierwsza dostała jednak szansę walki o pas mistrzowski i musiał zrezygnować z zapowiadanego pojedynku.

Zakłady i Typy Bukmacherskie na walkę Kowalkiewicz – Demopoulos

Według analityków bukmacherskich faworytką walki na sobotniej gali jest Polka. Przy okazji tego starci nie ma co jednak liczyć na jego przedwczesne zakończenie. Najbardziej realny scenariuszem jest ten, w którym to Karolina Kowalkiewicz dominuje rywalkę i wygrywa dzięki decyzji sędziowskiej. Każda inna opcja niż zwycięstwo na punkty będzie uznana za niespodziankę.

Karolina Kowalkiewicz – Vanessa Demopoulos

1
2
1.72

2.10

Typ #1: Zwycięstwo przez decyzję (STS – 2.10)

Typ #2: K. Kowalkiewicz wygra walkę(STS – 1.72)

UFC Vegas 73 Kowalkiewicz - Demopoulos Zakłady Bukmacherskie
via UFC.com
Walka wieczoru:
Mackenzie Dern (12-3-0)-Angela Hill (15-12-0)
Karta Główna:
Edmen Shahbazyan (12-3-0)-Anthony Hernandez (10-2-0)
Emily Ducote (12-7-0)-Lupita Godinez (9-3-0)
Andre Fialho (16-6-0)-Joaquin Buckley (15-6-0)
Michael Johnson (21-18-0)-Diego Ferreira (17-5-0)
Karta wstępna:
Maheshate (9-2-0)-Viacheslav Borshchev (6-3-0)
Karolina Kowalkiewicz (14-7-0)-Vanessa Demopoulos (9-4-0)
Orion Cosce (8-1-0)-Gilbert Urbina (6-2-0)
Ilir Latifi (16-8-0)-Rodrigo Nascimento (9-1-0)
Chase Hooper (11-3-1)-Nick Fiore (6-1-0)
Victoria Leonardo (9-4-0)-Natália Silva (14-5-1)
Takashi Sato (16-6-0)-Themba Gorimbo (10-4-0)

Błachowicz kontra Pereira na UFC 291. Polak wraca do oktagonu

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

Udostępnij

SOCIAL MEDIA

Reklama