Strona główna Pozostałe Inne UK Championship już bez mistrza świata

UK Championship już bez mistrza świata

1

Dziś rozpoczęła się 3 runda snookerowego turnieju UK Championship, po Mistrzostwach Świata oraz turnieju Masters, najbardziej prestiżowej imprezy snookerowej. Pomimo wczesnego etapu rozgrywek, z turnieju odpadło już kilku świetnych zawodników.

W 1 rundzie z imprezą pożegnał się dwukrotny wicemistrz świata Allister Carter, mający jednak sporo kłopotów zdrowotnych. Do 1/16 finału nie awansował także Dominic Dale, którego pokonał maltański weteran Tony Drago. Porażkę poniósł także legendarny Steve Davis. Niewiele brakowało, a z mało znanym Kyrenem Wilsonem przegrałby aktualny lider światowego rankingu, Australijczyk Neil Robertson. Z turnieju odpadł także Barry Hawkins, aktualnie nr 5 światowego rankingu. Jego spotkanie z Nigelem Bondem miało niezwykle dramatyczny przebieg. Hawkins, który był faworytem tego spotkania, w meczu do 6 wygranych partii, prowadził 5:0 i wydawało się, że rywal nie jest w stanie mu zagrozić. W 6 partii nastąpiło jednak przebudzenie Bonda, który zanotował fantastyczny powrót do gry i wygrywając kolejnych 6 freamów, wygrał 6:5.

Jednak największą sensacją była porażka aktualnego mistrza świata i lidera światowego rankingu Marka Selby’ego. Jego pogromcą okazał się mało znany Irlandczyk David Morris. Spotkanie stało na dość wysokim poziomie, niespodziewanie to jednak Morris przy stanie 3:3 okazał się lepszy w końcówce. Z ostatnich czterech partii, przegrał tylko jedną, w pozostałych trzech wbijał breaki wygrywające, z czego jeden powyżej stu punktów – 126.

W najciekawszych meczach 1/16 finału zmierzą się Neil Robertson z Peterem Ebdonem (początek 2 grudnia o 14.00), John Higgins z Matthew Stevensem (początek 1 grudnia o 14.00) i Mark Williams z Stephenem Maguire (początek 2 grudnia o 20.00).

W turnieju nie występuje żaden Polak, aktualnie najlepszy z nich, Kacper Filipiak nie zdołał się do tego turnieju zakwalifikować.

1 komentarz

× Comments are closed.