Reklama

Ukraina zastąpi Rosję w siatkarskich MŚ 2022. Może zagrać w Polsce

Reprezentacja Ukrainy w siatkówce wystąpi na mistrzostwach świata 2022. Wcześniej z turnieju wykluczeni zostali Rosjanie i to właśnie ich zastąpią nasi wschodni sąsiedzi. Istnieje również duże prawdopodobieństwo, że Ukraińcy swoje mecze rozegrają w Polsce.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

W czwartek 14 kwietnia premier Mateusz Morawiecki, minister sportu Kamil Bortniczuk oraz prezes PZPS Sebastian Świderski potwierdzili, że Polska stanie się współorganizatorem siatkarskich mistrzostw świata 2022. Nasz kraj zajął miejsce Rosji, której odebrano prawo do turnieju ze względu na agresywną politykę Władimira Putina. Oprócz Polski współorganizatorem tegorocznych MŚ będzie Słowenia oraz trzeci kraj, którego jeszcze nie ujawniono.

Ukraina najprawdopodobniej zagra w Polsce

Minister Bortniczuk poinformował, że kibiców czeka jeszcze jedna niespodzianka. Bardzo prawdopodobne, że chodzi o to, iż miejsce wykluczonych Rosjan przekazane zostanie reprezentacji Ukrainy. Wynika to z przepisów FIVB.  Nasi wschodni sąsiedzi są najwyżej sklasyfikowaną drużyną w rankingu (23. lokata), która nie wywalczyła awansu na drodze sportowej.

Na oficjalne potwierdzenie będziemy musieli poczekać jeszcze kilka dni, ale jest niemal pewne, że „dzika karta” powędruję do Ukrainy. Najprawdopodobniej wspominana reprezentacja trafi do grupy A. Ukraina swoje mecze może rozegrać na terenie naszego kraju. Wnioskował o to Polski Związek Piłki Siatkowej i FIVB ma przychylić się do prośby federacji.

Polacy w tegorocznych mistrzostwach zagrają w grupie C. Przeciwnikiem biało-czerwonych będą Stany Zjednoczone, Meksyk i Bułgaria.

Siatkarskie mistrzostwa świata mężczyzn w Polsce i Słowenii! Polacy będą bronić tytułuPodobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imięNajnowsze

Reklama

Udostępnij

SOCIAL MEDIA

Reklama