Uniwersjada Neapol 2019: Fenomenalny bieg i zwycięstwo Michała Rozmysa!

10 lip 2019, 19:48

Kolejny dzień XXX letniej Uniwersjady, która odbywa się w Neapolu przyniósł dla lekkoatletycznej reprezentacji Polski kolejny medal… kolejny złoty! W biegu na 1500 metrów mężczyzn genialny bieg taktyczny wykonał Michał Rozmys, który zwyciężył po wspaniałym finiszu!

Zawodnik Uniwersytetu Szczecińskiego zaprezentował kawał solidnej taktyki. Mimo młodego wieku, już bardzo doświadczony na arenie międzynarodowej Rozmys kolejny raz pokazał, że jest on naszą nadzieją na przyszłość! W trakcie biegu Michał czaił się cały czas w okolicach 4-6 miejsca. Na 200 metrów do mety mogłoby się wydawać, że jest on otoczony rywalami i będzie mu bardzo trudno wykonać manewr wyprzedzania i ataku na ostatniej prostej. Właśnie tam rozstrzygnęły się losy kolejności w stawce! Na ostatnich 100 metrach zawodnicy rozsypali się po czterech torach i Rozmys mógł zaatakować z dalszych pozycji. Wykonał to w iście mistrzowskim stylu i zwyciężył w biegu finałowym Uniwersjady! Mimo, że czas- 3:53.67 minut- nie powala, o tyle wszyscy doskonale wiemy, że na imprezach mistrzowskich liczą się pozycje na mecie!

Michał Rozmys jest trzecim Polakiem w historii, który zdobył medal Uniwersjady na dystansie 1500 metrów. Ostatnim był Leszek Zblewski równo 20 lat temu, kiedy to sięgnął po srebrny medal. Brązowym medalistą w 1965 roku został Zbigniew Wójcik. Michał jest więc pierwszym złotym medalistą w historii startów Polaków na Uniwersjadzie!