Strona główna Lekkoatletyka Uniwersjada Neapol 2019: Konrad Bukowiecki mistrzem Uniwersjady!

Uniwersjada Neapol 2019: Konrad Bukowiecki mistrzem Uniwersjady!

0
foto: www.worldjuniorathleticsnewsnzl.co.nz

W zakończonym przed chwilą pierwszym finale lekkoatletycznych konkurencji na XXX letniej Uniwersjadzie w Neapolu, Konrad Bukowiecki zwyciężył w pchnięciu kulą mężczyzn, ustanawiając przy tym nowy rekord tych zawodów! 

Konrad był faworytem Uniwersjady jeszcze przed jej rozpoczęciem. Zawodnicy na listach zgłoszeniowych “na papierze” mieli o wiele gorsze rekordy życiowe od naszego zawodnika. Jak wiadomo, imprezy mistrzowskie rządzą się swoimi prawami, więc z rozdawaniem medali trzeba było poczekać do wieczoru.

W porannych eliminacjach Bukowiecki bezproblemowo rozprawił się z minimum kwalifikacyjnym do finału (wynosiło 19.80 metrów). Nasz zawodnik pchnął 20.19 metrów i ze spokojem oczekiwał na wieczorny finał.

W nim Bukowiecki rozpoczął od solidnego pchnięcia na odległość 20.63 metrów, które od razu wywindowało go na prowadzenie w konkursie. W czwartej kolejce Bukowiecki zaliczył równe 21 metrów, a drugim zawodnikiem, który przekroczył 20 metrów był Amerykanin- Andrew Liskowitz (pchając 20.17 metrów).

W piątej kolejce konkursu Konrad Bukowiecki ustanowił nowy rekord Uniwersjady, który od dziś wynosi 21.54 metrów! Konrad zaprezentował świetną formę, na jej potwierdzenie uzyskał 21.39 metrów w ostatniej kolejce pieczętując bardzo duży sukces!

Konrad na dniach z Neapolu uda się do Szwedzkiego Gavle, gdzie już za 3 dni rozpoczną się Mistrzostwa Europy do lat 23. Warto zaznaczyć, że Bukowiecki jest niekwestionowanym liderem europejskich tabel jeśli chodzi o tą kategorię wiekową, oraz obrońcą tytułu mistrzowskiego zdobytego dwa lata temu w Bydgoszczy!

To pierwszy krążek Polaków w zmaganiach lekkoatletycznych na tegorocznej letniej Uniwersjadzie! Mamy nadzieje, że nie ostatni.

Komentarze