Oleksandr Usyk – Daniel Dubois (26.08): Zakłady, Typy, Zapowiedź. Karta walk gali we Wrocławiu

W najbliższą sobotę Wrocław stanie się stolica światowego boksu. Na dolnośląskiej gali zobaczymy bowiem pojedynek Oleksandr Usyk – Daniel Dubois, którego stawką będą pasy mistrzowskie IBF, IBO, WBA i WBO w królewskiej kategorii wagowej. Z tej okazji prezentujemy zapowiedź wydarzenia wraz z kartą walk, na której znalazło się aż 13 pojedynków.

Oleksandr Usyk – Daniel Dubois
26.08.2023, 23:30
Gala we Wrocławiu

1
2
1.14

6.10

Promocja specjalna: kurs 150.0 na zwycięzcę tego pojedynku? Sprawdź szczegóły!

Bukmacher STS przygotował specjalną promocję dla nowych użytkowników odwiedzających Polski-Sport. Po rejestracji w STS z kodem SPORTVIP otrzymasz szansę zdobycia dodatkowych 300 zł do depozytu – przy stawce 2 zł kurs na zwycięzcę wyniesie 150.0! Akcja łączy się z zakładem bez ryzyka. Więcej szczegółów na dole tekstu.

Usyk wraca do Polski, gdzie zdobył pas mistrzowski WBO

Siedem lat temu Oleksandr Usyk stoczył walkę w Gdańsku, dzięki której zdobył pas mistrzowski federacji WBO. Na gali w Trójmieście, która miała miejsce w 2016 roku, ukraiński zawodnik pokonał Krzysztofa Głowackiego i został nowym czempionem wagi junior ciężkiej. Swój tytuł Usyk dzierżył do 2019 roku. Wówczas zdecydował się na przejście do wyższej kategorii wagowej.

Teraz ukraiński pięściarz powraca do Polski, aby ponownie dać walkę przed biało-czerwoną publicznością. Tym razem nie będzie to jednak Gdańsk, a Wrocław i walka z Danielem Dubois. Usyk na dolnośląskiej ziemi postara się obronić tytuły mistrzowskie federacji WBO, IBF, WBA oraz IBO, które jeszcze do września 2021 roku dzierżył Anthony Joshua. Angielski pięściarz stracił je właśnie na rzecz zawodnika urodzonego w Symferopolu.

Teraz rewanż za swojego rodaka postara się wziąć Dubois. Brytyjski pięściarz wagi ciężkiej jest aktualnym mistrzem świata WBA Regular, który pomimo młodego wieku na profesjonalnych ringach stoczył już dwadzieścia pojedynków. Ostatnia walka z udziałem 25-latka miała miejsce w grudniu 2022 roku. Wówczas już w trzeciej rundzie pokonała Kevina Larenę. Wcześniej Dubois potrafił bardzo szybko posłać na deski takich zawodników jak m.in. Trevor Bryan, Joe Cusuman czy Bogdan Dinu.

Brytyjczyk ma jednak na koncie jedną porażkę. W listopadzie 2020 roku lepszy od niego okazał się Joe Joyce. To różni go właśnie od Usyka, która w profesjonalnych ringach nie zaznał jeszcze goryczy porażki. Pomimo stoczenia dwudziestu pojedynków w dwóch kategoriach wagowych ukraiński pięściarz może pochwalić się nieskazitelnym rekordem.

Usyk – Duboius: Zakłady Bukmacherskie i Typy

Zdecydowanym faworytem bukmacherów przed tym starciem jest aktualny posiadacz czterech pasów mistrzowskich. Trudno się z tym nie zgodzić, gdyż Usyk może bez kompleksów pretendować do miana najlepszego zawodnika, który aktualnie para się szermierką na pięści. Nie można jednak zapominać, że Dubois to niezwykle utalentowany zawodnik, który stanie przed najważniejszą szansą w swojej pięściarskiej karierze. Dlatego należy oczekiwać, że będzie to znacznie bardziej wyrównany pojedynek, niż wróży większość kibiców, a o jego wyniku zadecyduje dopiero werdykt sędziowski.

Nasz typ #1: Usyk wygra przez decyzję sędziów (STS – 3.50)

Nasz typ #2: Walka potrwa pełen dystans – Tak (STS – 3.25)

Jak otrzymać kurs 150.0 i zagrać o 300 zł?

  1. Zarejestruj się w STS, używając kodu promocyjnego: SPORTVIP;
  2. Zaakceptuj zgody marketingowe przy rejestracji;
  3. Wpłać pierwszy depozyt minimum 50 zł;
  4. Stwórz pierwszy zakład, obstawiając zwycięzcę walki Usyk – Dubois;
  5. Minimalna stawka kuponu musi wynieść 2 zł;
  6. Kupon musi zostać rozliczony jako wygrany.

Dodatkowe informacje: akcja łączy się z zakładem bez ryzyka, w akcji biorą udział kupony SOLO oraz AKO (kilka zdarzeń), promocja dotyczy tylko pierwszego zawartego zakładu.

Akcja trwa od 24.08 (godz. 1:00) do 26.08 (godz. 23:59).

Usyk – Dubois. Pełna karta walk gali we Wrocławiu

Nie ma wątpliwości, że gala we Wrocławiu to przede wszystkim pojedynek Usyk – Dubois. Dla fanów boksu przygotowano jednak jeszcze dwanaście innych starć. Tuż przed walką wieczoru do ringu wyjdą Denys Berinchyk i Anthony Yigit, dwaj doskonali zawodnicy występujący w kategorii lekkiej. Wśród całego zestawienia warto wyróżnić również pojedynek z udziałem Dmytra Mytrofanova i Hamzaha Sheeraza czy walkę z udziałem Fiodora Czerkaszyna, który zmierzy się z Anauelem Ngammisengue.

Jeżeli chodzi o polskich pięściarzy, na gali zaprezentuje się również Rafał Wołczecki, którego rywalem został ogłoszony Roberto Arriaza. Swoją szansę dostaną też Konrad Czajkowski, Damian Tymosz czy Piotr Gudel.

Walka wieczoru:
Oleksandr Usyk (20-0-0)-Daniel Dubois (19-1-0)
Karta Główna (od 19:00):
Aadam Hamed (debiut)- Vojtech Hrdy (1-2-0,1)
Denys Berinchyk (17-0-0)-Anthony Yigit (27-3-1)
Dmytro Mytrofanow (13-0-1)-Hamzah Sheeraz (17-0-0)
Fiodor Czerkaszyn (22-0-0)-Anauel Ngamissengue (12-0-0)

Daniel Lapin (7-0-0)-Aro Schwartz (20-6-1)
Karta Wstępna (przed 19:00):
Vasile Cebotari (13-0-0)-Joel Julio (39-17-0)
Rafał Wołczecki (9-0-0)-Roberto Arriaza (19-17-0)
Nursultan Amanzholov (5-0-0)-Lazizbek Mullojonov (3-0-0)
Oleksandr Solomennikov (12-0-0)-Piotr Gudel (10-10-1)
Ziyad Almaayouf (3-0-0)-Janos Penzes (2-4-0)
Bryce Mills (12-1-0)-Damian Tymosz (7-2-1)
Yaroslav Khartsyz (2-0-0)-Konrad Czajkowski (2-0-1)

Transmisja walki Usyk – Dubois tylko w Internecie! Wiadomo, gdzie będzie można obejrzeć to starcie

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

Udostępnij

SOCIAL MEDIA

Reklama