Specjalna zapowiedź walki Usyk – Fury. Wideo robi furorę w sieci

Aktualizacja: 1 lut 2024, 13:38
1 lut 2024, 07:39

Kibice czekali na to długo, ale w końcu w sieci opublikowano oficjalną zapowiedź pojedynku, podczas którego rękawice skrzyżują Oleksandr Usyk (21-0, 14 KO) i Tyson Fury (34-0-1, 24 KO). Walka, która ma mieć miejsce już 17 lutego, wyłoni niekwestionowanego czempiona wagi ciężkiej.Usyk – Fury z zapadająca w pamięć zapowiedzią

To będzie pierwszy taki pojedynek w XXI wieku. Ostatni raz do walki unifikacyjnej dwóch mistrzów wagi ciężkiej, której stawką były wszystkie liczące się pasy mistrzowskie, doszło jeszcze w 1999 roku. Wówczas niekwestionowanym czempionem królewskiej dywizji został Lennox Lewis, który pokonał Evandera Holyfielda.

Brytyjski bokser został wówczas mistrzem trzech pasów WBA, WBC i IBF. W stawce pojedynki nie było jeszcze tytułu organizacji IBO. Ukrainiec Oleksandr Usyk i Brytyjczyk Tyson Fury zmierzą się natomiast o wszystkie cztery pasy. Walka, która odkładana była przez cały poprzedni rok, ma mieć miejsce 17 lutego w Rijadzie w Arabii Saudyjskiej.

W środę opublikowany oficjalną zapowiedź pojedynku. W niezwykle oryginalnym i robiącym duże wrażenie materiale wideo Usyka i Fury’ego można zobaczyć w wielu różnych charakteryzacjach. Najlepsi pięściarze świata są tam zarówno kowbojami, piratami, gladiatorami, jak i samurajami. Narratorem jest natomiast brytyjski aktor Paul Anderson, który dał się szczególnie zapamiętać widzom dzięki grze w serialu “Peaky Blinders“.

Walka Fury – Usyk nie będzie jedyną atrakcją gali w Rijadzie. Podczas tego historycznego wieczoru boksu do ringu wejdą również m.in. Jai Opetaia, Mairis Briedis, Siergiej Kowaliow, czy Joe Cordina.Kto pierwszym niekwestionowanym mistrzem świata wagi ciężkiej w XXI wieku? Mike Tyson wskazał faworyta

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA