Strona główna Koszykówka Utytułowani litewscy bracia na celowniku Rosy Radom!

Utytułowani litewscy bracia na celowniku Rosy Radom!

0
Foto: alchetron.com

Dwóch cenionych Litwinów – bracia Dariusz i Krzysztof Ławrynowicz, znalazło się w orbicie zainteresowań Rosy Radom. Gdyby transfer ten doszedł do skutku, mielibyśmy do czynienia z najbardziej utytułowanymi zawodnikami w całej lidze.

Szkoleniowiec radomian – Wojciech Kamiński, usilnie poszukuje wzmocnień pod koszem, po tym jak do Stelmetu Zielona BC Góra odszedł Igor Zajcew. Jak donosi portal radomsport.pl, klub rozpoczął rozmowy z dwoma reprezentantami Litwy – braćmi Dariuszem i Krzysztofem Ławrynowiczami. Mający polskie korzenie Litwini są zawodnikami światowej klasy, choć stosunkowo wiekowymi – obydwaj mają po 36 lat.

Większą karierę zrobił Dariusz, który był trzykrotnym mistrzem Litwy, a także Rosji, Ukrainy i Turcji. Zdobywał nagrody MVP zarówno w rozgrywkach krajowych i europejskich pucharach. Występował w topowych europejskich klubach takich jak: Real Madryt, Fenerbahce Stambuł czy CSKA Moskwa. Ostatnie dwa lata spędził w drużynie wicemistrza Włoch – Grissin Bon Reggio.

Drugi z braci- Krzysztof, nie zrobił aż tak dużej kariery- jest jednak wielokrotnym reprezentantem swojego kraju, z którym zdobywał między innymi mistrzostwo Europy. Ostatnim klubem w jakim występował był Lietuvos Rytas Wilno.

źródło: radomsport.pl

Komentarze